Трамп провів телефонну розмову з Путіним. Нагадав йому про війська США в Європі – WP

Джерело: WP

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп провів першу після виборів телефонну розмову з главою РФ Володимиром Путіним.

Видання наголошує, що Трамп закликав російського лідера не загострювати ситуацію в Україні та припустив, що мир може вимагати від України поступитися частиною території, як-от Кримом.

Зауважується, що Трамп також нагадав Путіну про значну військову присутність Вашингтона в Європі.

Сторони обговорили мету миру на європейському континенті, і Трамп висловив зацікавленість у подальших розмовах, щоб обговорити “незабаром вирішення війни РФ проти України”, повідомили кілька людей.

Додамо, ввечері 6 листопада президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з обраним 47-м президентом США Дональдом Трампом. Зокрема сторони домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати нашу співпрацю.

7 листопада Путін прокоментував перемогу Дональда Трампа на виборах у США, заявивши, що готовий вітати його з обранням на посаду президента Сполучених Штатів і висловив повагу до “мужності”.

Він додав, що не соромиться самому зателефонувати Трампу і готовий до “відновлення контактів”. Разом з тим, Путін не хоче дзвонити Трампу першим, пояснюючи це тим, що західні лідери перестали спілкуватися з ним.

Водночас заяви Трампа про завершення війни в Україні “заслуговують на увагу”, додав глава Кремля.

Зауважимо Путін нещодавно заявив, що не пам’ятає розмов Трампом, під час яких експрезидент США нібито погрожував завдати удару по Москві у відповідь на вторгнення в Україну.

Під час своєї перевиборчої кампанії Трамп повідомив, що погрожував Путіну завдати удару по центру Москви, якщо той не припинить “переслідувати” Україну.

Я сказав: “Володимире, якщо ти переслідуватимеш Україну, я вдарю тебе так сильно, що ти навіть не повіриш. Я завдам удару прямо по центру чортової Москви”. Я сказав: “Ми друзі. Я не хочу цього робити, але я не маю вибору”, – наголосив Трамп.

За його словами, Путін відповів “no way”. Однак, як стверджує Трамп, він ще раз попередив російського президента: “Тобі буде дуже боляче, і я збираюся зняти ці [чортові] куполи з твоєї голови”.

Трамп не уточнив, коли і за яких обставин відбулася ця розмова. Водночас він вкотре наголосив, що у нього з Путіним склалися чудові стосунки. Російський президент “знає, що я [чортів] божевільний”, додав він.

Раніше на одній із зустрічей із донорами Трамп сказав, що розбомбив би Москву у відповідь на вторгнення російської армії в Україну. Це, як зазначала The Washington Post, здивувало донорів його передвиборчої кампанії.

Однак, згодом Трамп заявив про відповідальність президента України Володимира Зеленського за початок війни.

На його думку, Україна була “заповітним скарбом” для Путіна, і коли він побачив, що Трамп пішов, а США очолили “ідіоти”, він вирішив вдертися та забрати “скарб”.

Також Трамп неодноразово говорив, що йому вистачить 24 годин для того, щоб завершити російсько-українську війну. Згідно з даними Bloomberg, він має намір організувати мирний саміт за участю президентів України та Росії. Київ він хоче змусити брати участь у переговорах під загрозою скорочення військової підтримки, а Москву навпаки – за допомогою погроз збільшити постачання озброєнь українській армії.

  • Кремль підтвердив, що колишній президент США, а нині кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп, перебуваючи при владі, у розпал пандемії таємно відправляв главі РФ Володимиру Путіну тести на COVID-19, попри їхній дефіцит у США. Раніше інформацію оприлюднив у своїй книзі журналіст Боб Вудворд.
  • З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України.
  • Глава МЗС Австрії Александер Шалленберг заявив, що в Республіканській партії США також не зацікавлені у світі, де домінує президент РФ Кремля Володимир Путін з його “неоімперіалістичними амбіціями”.

Військовий аналітичний центр CDS оцінив, що до грудня “лінія фронту, ймовірно, зміститься на 30-35 км на захід від її нинішнього положення”. 

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що британські війська можуть відправити в Україну, якщо Дональд Трамп скоротить підтримку Україні.

Загалом протягом минулої доби, 12 листопада, на фронті зафіксовано 162 бойових зіткнення.

Президент Польщі Анджей Дуда навмисно не з’явився на груповому фото з іншими лідерами під час кліматичного саміту в Баку. Глава держави не захотів фотографуватися з білоруським лідером Олександром Лукашенком.

Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.