Трамп розглядає можливість визнання Криму російським у межах мирної угоди – Semafor

Джерело: Semafor

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість офіційного визнання Криму частиною Росії у межах потенційної угоди про завершення війни РФ проти України, повідомляють два поінформовані джерела.

За словами співрозмовників видання, у Білому домі також обговорюють можливе звернення Сполучених Штатів до ООН із пропозицією визнати Крим російською територією на міжнародному рівні.

Разом з тим, остаточного рішення з цих питань Трамп поки не прийняв і розглядає інші варіанти, які можуть бути включені до умов мирного врегулювання, зазначає Semafor.

Наразі у Білому домі відмовилися від офіційних коментарів на цю тему.

Раніше Трамп заявив про намір провести телефонну розмову із Володимиром Путіним 18 березня. Згодом цю інформацію підтвердив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков. За словами Трампа, під час бесіди він планує порушити питання територій та обговорити “поділ певних активів” між Росією та Україною. 

Речниця Білого дому Керолайн Левітт, своєю чергою, повідомила, що нині “ми перебуваємо за десять кроків” від досягнення мирної угоди щодо України, і цей момент ніколи не був таким близьким. Вона додала, що Трамп готовий застосувати “важелі тиску” на Москву, якщо майбутня розмова з Путіним не призведе до очікуваних результатів.

Зауважимо, західні посадовці впевнені, що президент РФ Володимир Путін навмисне висуває нереалістичні умови щодо припинення війни в Україні, бо розуміє, що на них ніхто не погодиться.

Оцінка намірів Путіна ставить під сумнів його заяви про готовність до врегулювання війни. Це також суперечить заявам Трампа, який нещодавно сказав журналістам, що Путін хоче миру, а з Україною йому важче домовитись.

Офіційно у Кремлі наполягають, що відкриті до перемовин і хочуть “досягати своїх цілей мирними та дипломатичними заходами”.

Ще минулого тижня Bloomberg повідомляв, що Росія готова обговорити тимчасове перемир’я за умови, що вони визначатимуть, які миротворчі сили увійдуть в Україну. Серед іншого Кремль продовжує наполягати на нейтральному статусі, визнання захоплених територій та виступає проти розташування в Україні європейських військ.

Однак ці вимоги суперечать умовам “справедливого та стійкого мира”, який виклали союзники США – Велика Британія та Франція.

Західні спецслужби оцінюють, що Путін не бачить стимулів відступати від своїх умов, попри обіцянки Трампа завершити війну.

  • The Telegraph: Путін буде змушений піти на перемовини, або США повністю озброять Україну.
  • Очільник Кремля Володимир Путін провів спільну пресконференцію з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Вони згадали, зокрема, й про Україну.
  • Кремль звертається до російських компаній з закликом повідомити, про зняття яких санкцій просити у Сполучених Штатів перед майбутніми перемовинами.
  • За даними ЗМІ, Росія висунула США список вимог щодо угоди про припинення війни в Україні та щодо перевантаження відносин між Москвою та Вашингтоном.
  • Росія прагне затягнути війну та нав’язати Заходу свої умови мирного врегулювання. Про це свідчить документ, підготовлений для Кремля московським аналітичним центром, який тісно співпрацює з Федеральною службою безпеки.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.