Трамп у березні постане перед судом у справі про підкуп порнозірки

Джерело: Reuters

Суд у Нью-Йорку відхилив клопотання експрезидента Дональда Трампа про зняття з нього кримінальних обвинувачень, пов’язаних із виплатою грошей за мовчання порнозірці, і призначив розгляд справи на 25 березня.

Як пояснили в агентстві, Трамп звернувся до судді Хуана Мерчана із проханням відмовитися від обвинувального висновку з 34 пунктів за фальсифікацію ділової документації з метою приховати виплату 130 тис. доларів порнозірці Стормі Деніелс напередодні виборів 2016 року.

Утім, Мерчан відхилив це клопотання і призначив розгляд справи.

Напередодні слухання Трамп повторив свої заяви про політичну вмотивованість його переслідування.

“Вони б не порушили цю справу, якби не той факт, що я балотуюся в президенти й добре з цим справляюся”, – наголосив він.

Водночас Трамп відкидає обвинувачення, висунуті окружним прокурором Мангеттена Елвіном Бреггом.

За даними видання, кримінальна справа стосується виплати колишнім адвокатом Трампа Майклом Коеном 130 тис. доларів Стормі Деніелс за те, щоб вона не виступала публічно перед виборами 2016 року з приводу сексуального контакту, який, за її словами, мала з Трампом десять років тому. Трамп заперечує стосунки із нею.

Примітно, що у 2018 році Коен визнав себе винним у порушенні федеральних законів про фінансування виборчих кампаній.

Прокурори заявили, що нью-йоркська сімейна компанія Трампа з нерухомості записала відшкодування Коену у 2017 році як судові витрати, порушивши закон штату про заборону фальсифікації ділової документації з метою приховування іншого злочину.

Окрім того, прокурори додали, що Трамп намагався приховати порушення федерального закону про фінансування виборчої кампанії, а також закону штату, який забороняє просування кандидата незаконними методами.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.