Трамп запропонував обміняти рідкоземельні метали з України на допомогу США
Джерело: AFP
3 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про пропозицію Вашингтона продовжити військову допомогу Україні в обмін на рідкоземельні метали.
В України є цінні рідкоземельні метали, і я хочу, аби Україна надала нам рідкоземельні метали, – заявив Трамп.
Окрім того, американський президент поінформував, що у питаннях врегулювання російсько-української війни вже досягнули “великого прогресу”.
Ми прагнемо укласти угоду з Україною, за якою вона забезпечить нашу допомогу своїми рідкісноземельними ресурсами та іншими активами, – повідомив згодом Трамп під час спілкування з журналістами в Овальному кабінеті.
Зауважимо, Трамп продемонстрував прагнення завершити війну між Україною та Росією, хоча його адміністрація наразі має суперечливу позицію щодо підтримки України. Згодом стало відомо, що адміністрація Дональда Трампа готова розгорнути американські війська в Україні у межах миротворчої місії після припинення вогню, але за певних умов.
Раніше Володимир Зеленський у Верховній Раді представив українцям свій “план перемоги”. За його словами, якщо все “буде йти за планом”, то війну можна закінчити до кінця 2025 року.
Президент зокрема наголосив на ресурсному потенціалі України, який є глобально важливим у виробництві енергії та продовольства, а також є однією з ключових загарбницьких цілей Росії у війні. За словами Володимира Зеленського, в Україні зосереджені природні ресурси, зокрема критично важливі метали, ціною в трильйони доларів США. Графіт, уран, титан, літій та інші стратегічно цінні ресурси — це потужний інструмент у боротьбі за глобальну конкуренцію, який або посилить Росію та її союзників, або ж стане аргументом України та всього демократичного світу.
Володимир Зеленський також наголосив, що критичні види сировини, наявні в Україні, це з одного боку — можливість зростання економіки для нашої країни, а з іншого — посилення Євросоюзу заради економічної й безпекової автономії Європи, а також можливість Сполучених Штатів та партнерів у G7 працювати з Україною — союзницею, яка може забезпечити на інвестицію прибуток.
- Володимир Зеленський зустрівся з двопартійною делегацією Сенату США на чолі з лідером демократів та республіканців у сенаті Чаком Шумером і Мітчем Макконнеллом та ознайомив їх із ключовими пунктами плану перемоги.
- Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що знає деталі “плану перемоги” України і що він спілкується з членами альянсу щодо подальших дій.
- Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
- Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 3 лютого. Від початку цієї доби відбулося 94 бойових зіткнення.
У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.
Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.
Лідер Євросолідарності Петро Порошенко, котрий нині перебуває на передвиборчому зʼїзді ХДС у Берліні, заявив, що після виборів у Бундестаг Німеччина може змінити свою позицію стосовно надання Україні ракет Taurus і щодо євроатлантичної перспективи нашої держави.
3 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про пропозицію Вашингтона продовжити військову допомогу Україні в обмін на рідкоземельні метали.