Трамп заявив, що підтримає допомогу Україні, якщо вона надаватиметься у кредит
Джерело: The Hill
Експрезидент США Дональд Трамп повідомив, що підтримає республіканців, які закликають ухвалити допомогу Україні, однак за умови, що ця допомога буде у кредит.
12 квітня Трамп у своїй резиденції в Мар-а-Лаго провів зустріч зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном.
“Ми розглядаємо це просто зараз, і вони розмовляють про це, і ми думаємо про те, щоб зробити це у формі кредиту, а не просто подарунка”, – сказав Трамп після перемовин.
Він додав, що Америка роздає “подарунки на мільярди доларів” і наголосив, що для нього важливо, аби першою виділила кошти Україні Європа.
“Вони повинні зрівняти рахунок. Якщо вони не зрівняють рахунок, я буду дуже розчарований цим, тому що вони постраждають більше, ніж ми”, – додав експрезидент США.
Конгрес США від кінця 2023 року не може ухвалити законопроєкт про надання допомоги союзникам США, зокрема й Україні. Одна з перешкод – позиція Дональда Трампа та деяких його соратників з Республіканської партії, які або зовсім проти подальшої фінансової підтримки України, або наполягають на своїх умовах виділення коштів.
У лютому Сенат США все ж підтримав законопроєкт, проте Майк Джонсон досі не поставив його на голосування у Палаті представників через своїх соратників у Республіканській партії, які навіть пригрозили, що ініціюватимуть його звільнення з посади спікера, якщо він поставить на голосування законопроєкт.
Через це Джонсон проводить перемовини з Білом домом, намагаючись змінити деталі законопроєкту, зокрема наполягаючи на тому, аби кошти Україні надали у кредит і щоб була змога виділяти фінанси з заморожених активів РФ.
Нещодавно демократи в обох палатах припустили, що вони готові підтримати допомогу Україні у формі позики, якщо це зможе вийти з глухого кута, навіть якщо це суперечить їх позиції.
- Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.
- Намагання очільника МЗС Великої Британії Девіда Кемерона переконати експрезидента США Дональда Трампа підтримати надання Україні понад 60 млрд доларів допомоги, імовірно, зазнало краху.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.