«Треба поставити над Україною зимовий щит протиповітряної оборони» – Бербок
Джерело: Анналена Бербок в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомила, що Берлін заохочуватиме своїх партнерів постачити Україні необхідні системи ППО вже цієї зими.
Пані Бербок, котра цього тижня відвідала Київ, наголосила, що західним партнерам потрібно поставити “зимовий щит ППО над критичною інфраструктурою України”.
І заохотити наших партнерів передати наявні системи ППО з огляду на зиму – якщо потрібно, то й тимчасово. Боєприпаси Gepard німецького виробництва теж тепер реально ходові, – пояснила глава німецького відомства.
Вона також зауважила, що уряд Німеччини планує найближчими місяцями розширити програму ракетної системи IRIS-T.
Було б зухвалістю вважати, що ми можемо оцінити ситуацію краще, ніж самі українці. Річ у тому, що російський президент понад 560 днів тому хотів пройти до Києва у парадній формі. Мужність і сила українців завадили цьому. Тепер кампанія терору Путіна застрягла в окопах на сході України, – прокоментувала вона події на полі бою.
Під час свого візиту до Києва Бербок повторила, що місце України – в ЄС, водночас закликала “робити більше для боротьби з корупцією”.
Читайте також: Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік
На зустрічах із президентом Володимиром Зеленським та іншими українськими лідерами міністерка також почула заклики до західних партнерів надати Києву більше озброєння, включно з ракетами великої дальності, для боротьби з російськими військами.
Зауважимо, 11 вересня під час вечірнього відеозвернення президент Володимир Зеленський анонсував посилення оборонної підтримки від Німеччини. Запевнив, що обговорив постачання ППО, артилерії та техніки з канцлером ФРН Олафом Шольцем та главою МЗС Анналеною Бербок.
- 11 вересня під час візиту до Києва міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомила, що ФРН обіцяє надати Україні додаткові майже 21 млн доларів гуманітарної допомоги для підготовки до зими.
- 6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
- У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.
- Уряд Німеччини доручив збройному концерну Rheinmetall надати Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder. Постачання мають розпочати цього року.
- Україна готується до нових можливих ударів російської армії по енергетичній інфраструктурі. Очікується, що новітніші комплекси ППО зможуть мінімізувати шкоду.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.