Три країни ЄС не підтримують санкції щодо «тіньового флоту» Росії – FT

Джерело: Financial Times

Три країни ЄС виступили проти запровадження санкцій щодо так званого “тіньового флоту” Росії, який складається з напівлегальних нафтових танкерів. Греція, Кіпр і Мальта виступили проти рішення про посилення санкцій проти танкерів.

Ці судна Росія використовує для транспортування нафти з неперевіреною страховкою та туманними структурами власності.

Представники цих країн побоюються, що через санкції судноплавні оператори вдаються до ще більш непрозорих дій, щоб приховати свій флот. Це, своєю чергою, може збільшити ризик великих морських катастроф та негативно вплинути на судноплавний сектор в цілому.

Розбіжності серед країн Євросоюзу щодо санкцій проти “тіньового флоту” РФ свідчать про складність у формуванні єдиної позиції щодо Росії.

Розбіжності між країнами ЄС стосовно масштабу санкцій можуть пояснюватися їхніми власними економічними і політичними інтересами. Проте відсутність ідеологічного протистояння свідчить про можливість досягнення компромісу в цьому питанні.

У пакеті санкцій також важливе включення персональних санкцій проти осіб, причетних до депортації українців з окупованих територій та виробництва зброї.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.