Триває підготовка батальйонів розмінування для очищення деокупованих територій – Міноборони

Джерело: Міноборони
Наразі триває підготовка батальйонів розмінування, які залучаються до очищення деокупованих територій України від вибухонебезпечних предметів.
Представники Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки перевірили готовність одного із новостворених підрозділів Командування Сил підтримки Збройних сил України до виконання завдань з очищення деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів.
Особовий склад пройшов фахову підготовку як в Україні, так і на території країн-партнерів та постійно вдосконалюється під час практичних польових занять.
Найбільш підготовлені групи розмінування вже виконують завдання за призначенням на деокупованих територіях Херсонської та Миколаївської областей.
- Зображення: Міноборони
- Зображення: Міноборони
Підготовка відбувається в межах виконання розпорядження першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка.
Підрозділ укомплектований машинами розмінування ScanJack 3500. Це 40-тонна машина довжиною 14 метрів, оснащена шестициліндровим дизельним двигуном потужністю 215 кінських сил, який приводить в рух тягач. Швидкість при розчищенні територій, забруднених вибухонебезпечними предметами – 0,2-1,5 кілометра на годину.
Управління ScanJack 3500 здійснюється з кабіни за допомогою джойстика. Позаду розташований агрегат з ланцюгами, які обертаються на великій швидкості та здатні знешкоджувати міни й боєприпаси на глибині до 40 сантиметрів.
“Очищення територій громад від вибухонебезпечних залишків війни — необхідна умова для того, щоб цивільне населення цих територій могло повернутися до буденних справ без ризику для життя та якнайшвидше розпочати відбудову постраждалих регіонів”, – зазначив генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
- Українські військові за допомогою іноземних комплексів розмінування GCS-200 очищатимуть території України від вибухонебезпечних предметів.
- Спільними зусиллями мережі JYSK із благодійним фондом “Повернись живим”, під час продажу новорічних гномів вдалося зібрати 7,5 млн грн на закупівлю інженерного обладнання для розмінування.
- З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.