Туреччина відкладає ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО до рішення США щодо F-16
Джерело: Reuters
У Туреччині не поспішають ратифікувати заявку Швеції на членство в НАТО, бо чекають рішення США стосовно власного запиту на купівлю винищувачів F-16.
Джерела видання заявили, що Анкара має намір рухатися разом із Вашингтоном у питанні щодо Швеції. Очікується, що до Конгресу звернеться Державний департамент, аби було схвалено рішення продажу Туреччині винищувачів F-16 на суму 20 млрд доларів і десятків модернізаційних комплектів.
“З огляду на відсутність довіри у питанні F-16 і Швеції, Туреччина не поспішає ратифікувати заявку НАТО і шукає ознак, що Сполучені Штати роблять кроки в той самий час”, – зазначив чиновник з правлячої партії Ердогана “Партія справедливості та розвитку”.
Інше джерело зауважило, що відкладено попередню пропозицію. Вона стосувалася того, що кожна зі сторін зробить кроки до ратифікації заявки на вступ до НАТО та F-16.
- 26 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що парламент країни виконає свою обіцянку ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО, якщо Адміністрація президента США Джо Байдена забезпечить шлях до продажу літаків F-16 Анкарі.
В Австрійських Альпах 10-тижневий хлопчик із Лейпцига вижив після падіння з приблизно 50-метрового гірського схилу.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
Російські війська скинули на середмістя Добропілля, що на Донеччині, 500-кілограмову авіабомбу.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.
АРМА виявило активи учасників організованої злочинної групи, котрі привласнили понад 10,7 млн грн на схемі з фіктивним постачанням дронів для Сил оборони.