Туск заявив, що Польща може заборонити імпорт російської сільськогосподарської продукції

Джерело: Reuters

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Як і більша частина Європи, минулими тижнями Польщу охопили протести фермерів, що виступали проти екологічних норм Європейського Союзу та, як вони кажуть, нечесної конкуренції з боку України, оскільки блок відмовився від мит ​​на імпорт у 2022 році.

Однак прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що сільськогосподарська продукція з Росії та Білорусі також спричиняє спотворення ринку.

Латвія вирішила ввести ембарго на імпорт (сільськогосподарської) продукції з Росії, — заявив Дональд Туск на пресконференції. — Ми розберемо справу Латвії, і я не виключаю, що Польща виступить з відповідною ініціативою.

Туск додав, що Європейському Союзу необхідно “серйозно зосередитися на кращому регулюванні, коли мовиться про імпорт зернових та харчових продуктів”.

Згодом Туск має зустрітися з представниками фермерів та обговорити вимоги.

Зауважимо, раніше Латвія законодавчо заборонила ввезення зерна з РФ, а також вимагає на загальноєвропейському рівні заборонити імпорт з РФ, повідомив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.