У 2023 році США надали оборонну допомогу Україні на $24 млрд

Джерело: Володимир Зеленський/X
28 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що за цей рік Сполучені Штати спорядили Україні 34 пакети військової допомоги на суму понад 24 мільярди доларів.
Зокрема Зеленський висловив вдячність главі США Джо Байдену, Конгресу й американському народу за оголошений 27 грудня пакет військової допомоги в розмірі 250 мільйонів доларів.
Він зауважив, що додаткові ракети та компоненти для протиповітряної оборони, протитанкова зброя, боєприпаси, засоби розмінування й інше обладнання задовольнять найнагальніші потреби України.
Лідерство США в коаліції з понад 50 країн, які надають Україні військову допомогу, має вирішальне значення для протидії терору та агресії не лише в Україні, але й в усьому світі.
Загалом, протягом цього року США надали 34 пакети військової допомоги на суму понад 24 мільярди доларів.
“Петріоти”, “Абрамси”, бронемашини, ATACMS, DPICM, ППО, ракети, артилерійські снаряди, засоби розмінування й інше критично важливе обладнання. Ухвалено історичне рішення про надання Україні винищувачів F-16. Ми завжди будемо вдячні за всю цю підтримку, – наголосив український президент.
Водночас він додав, щоб захистити свободу й безпеку не лише в Україні та Європі, але й у Сполучених Штатах, “необхідно і надалі якомога сильніше та рішучіше протидіяти російській агресії”.
Зауважимо, 27 грудня Міністерство оборони США оголосило про новий пакет допомоги для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Пакет озброєння містить додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкове озброєння та інше обладнання, щоб допомогти Україні протистояти Росії у повномасштабній війні.
Раніше Білий дім зробив запит у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
- 22 грудня президент Джо Байден підписав законопроєкт про бюджет США на потреби національної оборони на 2024 рік.
- Понад сто депутатів країн ЄС надіслали спільний лист своїм колегам у Сполучених Штатах 12 грудня, закликаючи Конгрес розблокувати подальшу військову допомогу Україні.
- Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість підтримати запропоновані республіканцями зауваження відносно безпеки кордонів, щоб забезпечити нову військову допомогу Україні та Ізраїлю в законопроєкті про додаткове фінансування, повідомило джерело, знайоме з обговореннями.
- Вразивши Росію безпрецедентним набором санкцій після її повномасштабного вторгнення в Україну, союзники G7 розглядають ще рішучіший крок: витратити гроші Москви.
- Конгрес США покинув Вашингтон на різдвяні канікули, поки кілька ключових питань не були вирішені, зокрема екстрена допомога Україні та посилення безпеки на кордоні, створюючи основу для складного січня.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.