У 77% населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки – ОВА
Джерело: Артем Лисогор
Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 із 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.
Для купівлі життєво необхідних медичних препаратів місцевому населенню доводиться їхати за декілька десятків кілометрів.
Крім того, у 88 селах ліки відпускають тільки у фельдшерсько-акушерських пунктах (ФАП) і виключно у ті дні, в які вони працюють. Перелік медичних засобів там вкрай обмежений.
“Не можна сказати, що краща ситуація в інших 118 населених пунктах. До прикладу, у Рубіжному чи Сіверськодонецьку, де у середньому одна аптека обслуговує по 10 тисяч осіб – без урахування гостей із сусідніх міст та сіл”, – каже очільник ОВА.
Водночас у понад 400 окупованих населених пунктах регіону взагалі відсутні ФАПи — там неможливо отримати навіть елементарну консультацію медика.
Крім того, Лисогор розповів, що у Лисичанську окупаційна влада створила нову “бізнес-схему”: енергетична компанія, яка обслуговує місто, при підключенні будинку до живлення примушує придбати новий лічильник. Від кожного абонента вимагають по 4000 рублів. Інакше світла, яке чекали з 2022 року, не буде.
- Активісти руху спротиву “Жовта Стрічка” повідомляють, що на тимчасово окупованих територіях Донецької області, зокрема в Донецьку, Чистяковому (Торезі) та Сніжному, ситуація з постачанням води у будинки – критична.
- Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
Єврокомісія заявила про посилення реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та має намір докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилась під час наступних волевиявлень.
На Волині працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили помічника лісничого та двох інженерів лісового господарства, які під виглядом сухостою та пошкоджених дерев планували зрубати ділову деревину вищого класу.
У Китаї дослідники встановили зв’язок між різким припиненням комунікації, відомим як “гоустінг”, і схильністю до самоушкоджень серед підлітків. Це явище, коли людина несподівано припиняє спілкування без пояснень, може завдати серйозної шкоди психічному здоров’ю молодих осіб.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.