У Берліні готують новий план оборони Німеччини

Джерело: DW

25 січня у Берліні відбудеться симпозіум, на якому обговорюватиметься новий оперативний план з оборони Німеччини (OPLAN), який розробляється на випадок зростання напруженості та необхідності оборони країни, інформує начальник штабу територіальної оборони Бундесверу генерал-лейтенант Андре Бодеман.

Німеччина вживає заходів щодо вдосконалення системи національної оборони та покращує взаємодію Бундесверу з органами безпеки, організаціями боротьби зі стихійними лихами та військово-промисловими компаніями.

Детальний план, що містить сотні сторінок, має бути готовим до кінця березня. Цілком секретний документ прописує дії окремих органів прокуратури та установ за необхідності оборони. У засіданні серед іншого братимуть участь представники поліції, цивільної оборони, Служби технічної допомоги Німеччини (THW), науковці, представники енергетичної та логістичної галузей, а також країн-союзників.

Тим самим Німеччина вперше з часів холодної війни матиме сучасний і великий план оборони. Нинішній розклад сил у Європі кардинально відрізняється від 30 років тому, що існував, коли ФРН перебувала на східному кордоні оборонного альянсу. Тепер Німеччина знаходиться в тиловій зоні і її завдання у разі нападу на союзників по НАТО входитиме підтримка маршрутів розгортання сил і постачання.

У бундесвері виділяють чотири види погроз, частина з яких спостерігається вже зараз. Мовиться про фейкові новини та дезінформацію, за допомогою якого ворог намагається вплинути на рішення влади, громадську думку та ЗМІ. Крім того, очікується продовження кібератак на енергетичні та телекомунікаційні компанії, а також цілеспрямоване шпигунство.

Четвертий вид погроз, проти яких нам необхідно вже зараз озброюватися, це, безсумнівно, диверсії, зокрема з боку спецназу, нерегулярних сил, які спробують вивести що-небудь з ладу, щоб тим самим ускладнити або запобігти розгортанню військ, — заявив Бодеман. Крім того, критично важлива інфраструктура може стати ціллю атаки із застосуванням балістичних ракет, і Німеччина працює над створенням захисту від таких атак, додав генерал.

У червні в Німеччині на тлі російської агресії проти України була вперше прийнята національна стратегія безпеки.

Ми непохитно віддані НАТО та ЄС і зміцнюємо Бундесвер, — наголошується в документі.

Зауважимо, раніше у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.