У БФ «Охматдит» відкинули звинувачення щодо недоброчесності у використанні коштів
Джерело: пресслужба БФ “Охматдит – Здорове дитинство”
У БО “Благодійний фонд “Охматдит” – здорове дитинство” опублікували заяву після інформації про переможця тендера на відбудову лікарні із завищеною ціновою пропозицією. Там відкинули всі звинувачення щодо непрозорості та недоброчесності у використанні коштів, зібраних на відновлення корпусу “Охматдит”.
Зауважується, що пошкоджена будівля має бути відновлена відповідно до існуючого затвердженого проєкту. Так, згідно з попередньою оцінкою, вартість робіт, які потрібно здійснити для відновлення будівлі складає 431 млн грн.
На підставі дефектного акту учасники конкурсного відбору запропонували свої цінові пропозиції. З цих пропозицій та на підставі проведеного due diligence за участі юридичної компанії “Столична правова фундація” була відібрана пропозиція компанії “Буд-Технолоджі”, – пояснили у повідомленні.
Учасників тендеру оцінювали за п’ятьма критеріями: співбесіда, оцінка персоналу, оцінка матеріально-технічної бази, досвід, цінова пропозиція.
Нині фахівці готують розгорнутий звіт щодо проведеного конкурсного відбору та компаній, які брали участь у тендері. Згодом усі протоколи з висновками від Фонду та НДСЛ “Охматдит” обіцяють надати на ознайомлення громадськості.
Окремо у фонді акцентували, що проведений конкурсний відбір не є тендером в розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”, а є приватним конкурсом з оцінки ринкових пропозицій, організованим з метою відкритого та добросовісного використання коштів, пожертвуваних громадянами та бізнесом.
У фонді також поінформували, що 2 серпня відбудеться пресбрифінг за участю міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка, генерального директора НДСЛ “Охматдит»” Володимира Жовніра, голови благодійного фонду Охматдиту Євгена Вембера, представників компанії “Буд-Технолоджі”, юристів.
Зауважимо, за даними “Наших грошей”, “Буд-Технолоджі” – це третя найдорожча пропозиція серед 14 учасників. Інші учасники, які запропонували ціни від 42 до 286 млн грн, не отримали пояснень.
Після оприлюдненої інформації, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що правоохоронці перевірять тендер на відновлення “Охматдиту”, переможцем якого стала компанія з завищеними цінами.
Удар по “Охматдиту”
Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.
Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.
Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.
Відновлення лікарні
Міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що Німеччина виділяє Україні 10 мільйонів євро на відновлення київської лікарні “Охматдит”, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.
У Тайвані оголосили про допомогу київській дитячій лікарні “Охматдит” обсягом 200 тисяч доларів. Кошти скерують на закупівлю необхідних лікарні медичних матеріалів.
За 2 години 50 хвилин на потреби дитячої лікарні “Охматдит” українці зібрали 114 млн гривень. Кошти зібрані UNITED24 та monobank, а також українськими, міжнародними бізнесами, українцями та донорами з різних країн.
- Дитяча лікарня “Охматдит” частково відновила свою діяльність після російської ракетної атаки 8 липня.
- У Києві біля руїн “Охматдиту” провели реквієм за загиблими внаслідок російського удару по лікарні.
- Станом на 10 липня спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України проаналізували понад 30 частин та уламків ракети, якою російські війська вдарили по Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит”.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.
Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.