У Білій Церкві археологи знайшли золотий скарб часів Гетьманщини (Фото)
Джерело: Інститут археології НАН України
У Білій Церкві археологи виявили скарб золотих прикрас, знайдений у культурних нашаруваннях 17—18 ст. і, ймовірно, пов’язаний із буремними історичними подіями часів Гетьманщини.
Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічній посудині.
У Інституті археології зазначили, що скарб часів Гетьманщини – вкрай рідкісна знахідка, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення України, підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави.
“Під час робіт на території давнього міста у Білій Церкві виявлено та повністю досліджено низку об’єктів давньоруського та козацького часів, зокрема знайдено велику кількість яскравих та різноманітних артефактів. Всі знайдені предмети передано на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України і, безперечно, прикрасять його експозицію в майбутньому”, – повідомили в Інститут археології НАН України.
А також зауважили, що знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст. Факт виявлення подібних артефактів також добре ілюструє основну мету археології як суспільно важливої науки.
- Археологи у Туреччині нещодавно знайшли витвір мистецтва заввишки приблизно 2 метри, який називають однією з найдавніших скульптур із зображенням людини в історії.
- У двох міжнародних поштових відправленнях до Німеччини київські митники виявили археологічні знахідки VIII ст. до н.е. – ХІІІ ст. н.е. Серед сотні предметів були стародавня метальна зброя, знаряддя праці та елементи одягу.
- Археологи під час розкопок у місті Абідос у провінції Согаґ на південь від Каїра (Єгипет) знайшли сотні герметично закритих глечиків з вином витримкою близько 5 000 років.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 7 лютого. Загалом, від початку доби відбулося 67 бойових зіткнень.
НАЕК “Енергоатом” через свою філію “ВП “Атомпроектінжиніринг” замовив роботи з оцінки вартості будівництва енергоблоків Хмельницької атомної електростанції за майже 28 мільйонів гривень.
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Букви записали серію інтерв’ю з рідними українських військовослужбовців,…
На фронті в Україні загинув 22-річний білоруський доброволець Олександр Новіков.
Сьогодні, 7 лютого, суддя оголосив вирок обвинувачуваним у справі про зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті у 2021 році.