У Білій Церкві археологи знайшли золотий скарб часів Гетьманщини (Фото)

Джерело: Інститут археології НАН України
У Білій Церкві археологи виявили скарб золотих прикрас, знайдений у культурних нашаруваннях 17—18 ст. і, ймовірно, пов’язаний із буремними історичними подіями часів Гетьманщини.
Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічній посудині.
У Інституті археології зазначили, що скарб часів Гетьманщини – вкрай рідкісна знахідка, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення України, підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави.

Зображення: Інститут археології НАН України

Зображення: Інститут археології НАН України
“Під час робіт на території давнього міста у Білій Церкві виявлено та повністю досліджено низку об’єктів давньоруського та козацького часів, зокрема знайдено велику кількість яскравих та різноманітних артефактів. Всі знайдені предмети передано на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України і, безперечно, прикрасять його експозицію в майбутньому”, – повідомили в Інститут археології НАН України.
А також зауважили, що знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст. Факт виявлення подібних артефактів також добре ілюструє основну мету археології як суспільно важливої науки.
- Археологи у Туреччині нещодавно знайшли витвір мистецтва заввишки приблизно 2 метри, який називають однією з найдавніших скульптур із зображенням людини в історії.
- У двох міжнародних поштових відправленнях до Німеччини київські митники виявили археологічні знахідки VIII ст. до н.е. – ХІІІ ст. н.е. Серед сотні предметів були стародавня метальна зброя, знаряддя праці та елементи одягу.
- Археологи під час розкопок у місті Абідос у провінції Согаґ на південь від Каїра (Єгипет) знайшли сотні герметично закритих глечиків з вином витримкою близько 5 000 років.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.