У Білій Церкві археологи знайшли золотий скарб часів Гетьманщини (Фото)

Джерело: Інститут археології НАН України

У Білій Церкві археологи виявили скарб золотих прикрас, знайдений у культурних нашаруваннях 17—18 ст. і, ймовірно, пов’язаний із буремними історичними подіями часів Гетьманщини.

Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічній посудині.

У Інституті археології зазначили, що скарб часів Гетьманщини – вкрай рідкісна знахідка, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення України, підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави.

Зображення: Інститут археології НАН України

Зображення: Інститут археології НАН України

“Під час робіт на території давнього міста у Білій Церкві виявлено та повністю досліджено низку об’єктів давньоруського та козацького часів, зокрема знайдено велику кількість яскравих та різноманітних артефактів. Всі знайдені предмети передано на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України і, безперечно, прикрасять його експозицію в майбутньому”, – повідомили в Інститут археології НАН України.

А також зауважили, що знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст. Факт виявлення подібних артефактів також добре ілюструє основну мету археології як суспільно важливої науки.

Російські окупанти засудили до 14 років позбавлення волі Лілію Качкарьову — цивільну мешканку Енергодара та співробітницю Запорізької АЕС.

У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.

Федеральна торгова комісія США подала в суд на технічного гіганта Meta зі звинуваченнями у монополізації ринку соцмереж. Якщо Комісія виграє суд, Meta може втратити Instagram та WhatsApp.

В Іспанії правоохоронці викрили міжнародну мережу, що продавала екзотичних тварин через інтернет. Більшість з них були вивезені з України, Росії та Білорусі.

Перелік бойових посад, на які можуть приєднатися добровольці віком від 18 до 24 років, був розширений з 9 до 18 позицій.