У Туреччині археологи знайшли одну з найдавніших скульптур із зображенням людини

Джерело: Hypebeast

Археологи у Туреччині нещодавно знайшли витвір мистецтва заввишки приблизно 2 метри, який називають однією з найдавніших скульптур із зображенням людини в історії. 

Ця статуя датується 9400 роком до н. е. і має чітко впізнавані риси обличчя, а також різьблений хребет, ребра та плечі.

Розкопки проводилися в Карахан-Тепе, доісторичному місці на південному сході Туреччини, яке сусідить з глибоко релігійними громадами, такими як Гебеклі-Тепе, які, як кажуть, пов’язані з біблійною розповіддю про Ноя. 

За словами Міністерства культури і туризму Туреччини, знайдений витвір мистецтва є “однією з найбільш реалістичних скульптур того періоду”.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

25 лютого в Україні відзначають 153 роки від дня народження письменниці Лесі Українки.