У Болівії відбулась спроба державного перевороту

Джерело: Reuters

26 червня у Болівії (Південна Африка) відбулась спроба державного перевороту.

Здійснити переворот намагався генерал Хуан Хосе Сунігу, якого нещодавно позбавили військового командування. Він зібрав військових на центральній площі Пласа Мурільо, де розташовані президентський палац та Конгрес.

За даними свідків, бронемашина протаранила двері палацу, а всередину приміщення увірвались військовослужбовці.

Президент Болівії Луїс Арсе заявив, що в країні намагаються скоїти державний переворот, щоб “перервати” демократію.

“Болівійський народ покликаний сьогодні. нам потрібно, щоб болівійський народ організувався та мобілізувався проти державного перевороту на користь демократії”, – наголосив він.

Через кілька годин свідки повідомили, що військові залишили площу і територію під свій контроль взяли поліціянти. Влада арештувала Сунігу та вивезла його у невідомому напрямку.

Президент Болівії привів до присяги нового командувача Збройних сил Хосе Вілсона Санчеса, який закликав солдатів повернутися до казарм, а їхніх командирів – уникнути кровопролиття.

США заявили, що уважно слідкують за ситуацією та закликали до спокою і стриманості.

Напруга у Болівії зростає на тлі майбутніх всезагальних виборів у 2025 році. Колишній лідер країни Ево Моралес хоче балотуватись на виборах і боротись за президентське крісло з чинним главою, Арсе, який раніше був його союзником.

Однак більшість болівійців проти повернення Моралеса, який правив країною протягом 2006-2019 років. Тоді його “скинули” на тлі протестів. У 2020 році провели вибори, де переміг Арес.

Коли Моралес виявив бажання брати участь у виборах, Сунігу закликав не допустити цього та пригрозив затримати його, якщо він спробує це зробити. Після цього Арес відсторонив Сунігу від посади командувача військами.

Прокуратура Болівії повідомила, що розслідуватиме справу проти Сунігу та інших осіб, причетних до спроби держперевороту.

Політичні партії країни, зокрема опозиційні, засудили спробу повалити владу.

  • У Демократичній Республіці Конго (ДРК) відбулася спроба державного перевороту. За словами офіційного представника армії ДРК Сільвена Екенге, змовники, включаючи іноземних та місцевих бойовиків, спробували захопити контроль над країною.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.