У британській розвідці прокоментували удар по російському складу боєприпасів у Топорці

Джерело: міноборони Великої Британії

У розвідці Великої Британії прокоментували атаку України на російський склад боєприпасів у Топорці (Тверська область) та як це вплине хід війни.

Фахівці зауважили, що на цьому складі – розташованому у 500 км від кордону з Україною – майже напевне зберігали боєприпаси різних калібрів, які РФ застосовує на передовій, а також ракети та КАБи. Також, згідно з даними, тут були ракети, які Росія отримала від Північної Кореї.

Склад у Топорці був полагоджений у 2018 році та вважався наймасштабнішим стратегічним складом боєприпасів, звідки їх постачали безпосередньо на фронт. Тут зберігались понад 30 000 тонн боєприпасів.

Сила вибуху у Топорці після атаки дорівнювала 2,7 бала за шкалою Ріхтера, що еквівалентно слабкому землетрусу. Вогонь, який виник, охопив площу у 6 кілометрів.

На думку розвідників, погане зберігання боєприпасів призвело до ланцюгової реакції каскадних детонацій у системі бункерів, внаслідок чого армія РФ втратила значну кількість боєприпасів.

“Хоча ця втрата є частиною ширшої мережі постачання, наймовірніше, вона порушить російські наземні операції РФ, насамперед у Курській області”, – резюмували розвідники.

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.

Оперативно-тактичне угруповання “Харків” заперечило інформацію про те, що у Харківську область перекинули північнокорейських військових.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.

Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.