У британській розвідці прокоментували удар по російському складу боєприпасів у Топорці

Джерело: міноборони Великої Британії

У розвідці Великої Британії прокоментували атаку України на російський склад боєприпасів у Топорці (Тверська область) та як це вплине хід війни.

Фахівці зауважили, що на цьому складі – розташованому у 500 км від кордону з Україною – майже напевне зберігали боєприпаси різних калібрів, які РФ застосовує на передовій, а також ракети та КАБи. Також, згідно з даними, тут були ракети, які Росія отримала від Північної Кореї.

Склад у Топорці був полагоджений у 2018 році та вважався наймасштабнішим стратегічним складом боєприпасів, звідки їх постачали безпосередньо на фронт. Тут зберігались понад 30 000 тонн боєприпасів.

Сила вибуху у Топорці після атаки дорівнювала 2,7 бала за шкалою Ріхтера, що еквівалентно слабкому землетрусу. Вогонь, який виник, охопив площу у 6 кілометрів.

На думку розвідників, погане зберігання боєприпасів призвело до ланцюгової реакції каскадних детонацій у системі бункерів, внаслідок чого армія РФ втратила значну кількість боєприпасів.

“Хоча ця втрата є частиною ширшої мережі постачання, наймовірніше, вона порушить російські наземні операції РФ, насамперед у Курській області”, – резюмували розвідники.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У неділю, 20 квітня, Великдень або Воскресіння Христове одночасно відзначають християни східного та західного обрядів.

20 квітня відзначають Всесвітній день цирку, День аукціоністів, День вдячності волонтерам та Міжнародний день китайської мови. Віряни вшановують пам’ять святого преподобного Теодора Трихіни. Українці святкують Великдень або Воскресіння Ісуса Христа.

За даними синоптиків, у неділю, 20 квітня, в Україні збережеться тепла погода, подекуди- короткочасний дощ.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.