У британській розвідці прокоментували звільнення російського генерала Попова

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці прокоментували звільнення російського генерала Івана Попова, який командував 58-ю загальновійськовою армією РФ у війні проти України.

Фахівці зауважили, що Росія регулярно звільняла командирів з початку вторгнення в Україну, однак звільнення Попова було через його критику вищого військового командування РФ, а не через погану роботу.

У відео, яке він записував для своїх військових та яке просочилось у соцмережі, Попов різко критикував керівництво міноборони РФ. Він сказав, що воно “вдарило нас з тилу, жорстко обезголовивши армію у найважчий та напружений момент”.

Такі коментарі Попова є свідчення серйозного невдоволення багатьох офіцерів до вищого військового командування Росії. Скарги Попова у багатьох моментах схожі зі скаргами очільника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина до міноборони РФ під час його заколоту 24 червня.

“Пряма критика з боку підлеглих, ймовірно, стане все більшою проблемою для міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генштабу генерала Герасимова”, – резюмували у розвідці.

  • Високопоставлений російський генерал Іван Попов, який командує військами РФ на окупованому півдні України, заявив, що його раптово звільнили з посади після того, як він звинуватив російське міноборони у зраді та недостатній підтримці.

Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити під вартою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова. Його звинувачують у самовільному залишенні військової частини (СЗЧ).

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України 24 лютого 2022 року команда Петра Порошенка спрямувала на допомогу ЗСУ понад 6 мільярдів 247 мільйонів гривень.

Національна поліція України повідомила про підозру депутату Миколаївської міської ради, який, за версією слідства, привласнив експортну сою на суму понад 23 мільйони гривень. Він стверджував, що зерно знищили російські обстріли.

Мешканця Дніпра засудили до 15 років тюремного ув’язнення за державну зраду.

19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Фракція “Європейська Солідарність” розкритикувала його.