У британській розвідці прокоментували звільнення російського генерала Попова
Джерело: Twitter міноборони Великої Британії
У британській розвідці прокоментували звільнення російського генерала Івана Попова, який командував 58-ю загальновійськовою армією РФ у війні проти України.
Фахівці зауважили, що Росія регулярно звільняла командирів з початку вторгнення в Україну, однак звільнення Попова було через його критику вищого військового командування РФ, а не через погану роботу.
У відео, яке він записував для своїх військових та яке просочилось у соцмережі, Попов різко критикував керівництво міноборони РФ. Він сказав, що воно “вдарило нас з тилу, жорстко обезголовивши армію у найважчий та напружений момент”.
Такі коментарі Попова є свідчення серйозного невдоволення багатьох офіцерів до вищого військового командування Росії. Скарги Попова у багатьох моментах схожі зі скаргами очільника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина до міноборони РФ під час його заколоту 24 червня.
“Пряма критика з боку підлеглих, ймовірно, стане все більшою проблемою для міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генштабу генерала Герасимова”, – резюмували у розвідці.
- Високопоставлений російський генерал Іван Попов, який командує військами РФ на окупованому півдні України, заявив, що його раптово звільнили з посади після того, як він звинуватив російське міноборони у зраді та недостатній підтримці.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.