У Чорному морі на морській міні підірвався балкер з зерном – Reuters
Джерело: Reuters
Торгове судно, що перевозило зерно, зазнало легких пошкоджень біля узбережжя України ймовірно потрапивши під плавучу морську міну.
Чотири морські та торговельні джерела повідомили, що балкер Georgia S під прапором Ліберії, навантажений вантажем пшениці, прямував із порту Південного, коли його атакували у відкритому морі 16 листопада.
Джерело в українському уряді повідомило Reuters, що, ймовірно, на судно потрапила плаваюча морська міна.
Згідно з даними компанії MarineTraffic, яка займається відстеженням суден і морською аналітикою, судно прямувало до румунського порту Констанца.
Після виходу з підтриманої ООН угоди в липні, яка гарантувала безпечні поставки українського зерна через Чорне море, Росія неодноразово атакувала українську портову інфраструктуру, а також встановлювала морські міни.
- 8 листопада, продовжуючи терор цивільного судноплавства, російські війська вдарили протирадіолокаційною ракетою Х-31П в напрямку одного з портів Одещини із літаків тактичної авіації в Чорному морі поціливши у надбудову цивільного судна під прапором Ліберії в момент його заходу в порт.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.