У Чорному морі росіяни утримують один корабель, ракетоносії відсутні – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ

Станом на ранок 17 травня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, ракетоносіїв немає.

Водночас в Азовському морі ворожі кораблі відсутні.

Натомість у Середземному морі на бойовому чергуванні перебувають 4 ворожі кораблі, серед яких носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 8 ракет.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 7 суден, з них одне рухалось з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 8 суден, з них 4 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

  • Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель.
  • 14 лютого ЗСУ спільно з підрозділами ГУР знищили у Чорному морі великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.