У Давосі Ізраїль вперше взяв участь в обговоренні української «Формули миру»
Джерело: Міхаель Бродський/Telegram
16 січня посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський повідомив, що країна вперше взяла участь в обговоренні української “Формули миру”. На зустрічі у Давосі Ізраїль представляв заступник голови Ради національної безпеки.
Ізраїль вперше взяв участь в обговоренні “Формули миру” президента України Володимира Зеленського, що відбулося на початку тижня.
На четвертій зустрічі радників із національної безпеки у швейцарському Давосі Ізраїль представляв заступник голови Ради національної безпеки, – зазначив Бродський.
У зустрічі щодо української формули миру 14 січня у Давосі взяли участь представники 81 країни.
14 січня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що українська делегація в Давосі працює над п’ятьма пунктами української “формули миру”. Під час форуму союзники зокрема обговорили перспективи виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання відновленню війни, а також підтвердження закінчення війни.
Зауважимо, 11 жовтня 2022 року Зеленський озвучив лідерам G7 десять пунктів “формули” для подолання російської загрози:
- Радіаційна та ядерна безпека.
- Продовольча безпека.
- Енергетична безпека.
- Звільнення всіх полонених і депортованих.
- Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
- Виведення російських військ і припинення бойових дій.
- Повернення справедливості.
- Протидія екоциду.
- Недопущення ескалації.
- Фіксація закінчення війни.
- 7 грудня лідери Європейського Союзу на переговорах з китайським керівництвом у Пекіні окреслили три принципові пункти, що стосуються війни Росії проти України та закликали Китай долучитися до участі у діалозі про “формулу миру”.
- Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква повідомив, що все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії долучаються до реалізації Формули миру та інших міжнародних ініціатив України.
- В Офісі президента України закликали Португалію сприяти у просуванні “Формули миру” на міжнародній арені, зокрема шляхом залучення країн Глобального Півдня.
- Зеленський провів розмову з президенткою Швейцарії: обговорили підтримку “формули миру”.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.