У деклараціях одеського ексмитника виявили необґрунтованих активів на понад 3,2 млн

Джерело: пресслужба НАЗК

За результатами повної перевірки декларації за 2022 рік Національне агентство з питань запобігання корупції встановило ознаки набуття необґрунтованих активів колишнім начальником відділу митного оформлення Одеської митниці Державної митної служби України на понад 3,2 млн грн.

Під час першого року війни посадовець, його дружина та дочка придбали п’ять транспортних засобів на понад 7 млн грн:

  • MERCEDES-BENZ GLS 400, 2021 р.в;
  • MERCEDES-BENZ S 450, 2020 р.в.;
  • AUDI A5, 2022 р.в.;
  • AUDI A6, 2022 р.в.;
  • AUDI A4, 2022 р.в.

Встановили, що наявні у них грошові заощадження та доходи, отримані на момент здійснення покупок, свідчать про неможливість придбати майно коштом із законних джерел.

Також встановлено, що експосадовець митниці набув право власності на легковий автомобіль MERCEDES-BENZ GLS 400 2021 року випуску за ціною, нижчою за мінімальну ринкову.

Матеріали скеровано до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для розв’язання питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активів екс-посадовця необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.

Нагадаємо, НАЗК за перше півріччя 2024 року завершило 206 перевірок за новим ризик-орієнтованим підходом.  Виявлено недостовірних відомостей на майже 664 млн грн, необґрунтованих активів на  14,4 млн грн та ознак незаконного збагачення на 38,3 млн грн. До компетентних органів направлено 84 обґрунтованих висновки та 4 матеріали – до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.

Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце).  Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.

У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.

Минулої суботи в Українському культурному осередку в Чикаго відбувся потужний захід до Дня Незалежності України. Представники корінного народу України з команди Кримськотатарської фундації США взяли участь у масштабному мітингу, організованому місцевою громадською організацією.

26 серпня під час ракетно-дронової атаки Росії на Україну було зафіксовано порушення повітряного простору Польщі. Оперативне командування Збройних сил Польщі повідомило, що “повітряний об’єкт” залетів на територію країни в районі українського Червонограда.

26 серпня внаслідок масованої атаки ЗС РФ по всій країні оголошували повітряну тривогу. У Києві вона тривала 7 годин 46 хвилин, що зробило її найдовшою у 2024 році.

На Київській гідроелектростанції у Вишгороді немає загрози прориву, попри ракетну атаку російських військ зранку 26 серпня. Дані оприлюднив керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що російська атака по Україні 26 серпня стала однією з найбільших.