У День народження Шухевича Порошенко закликав не блокувати відбудову музею

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав Львівську міськраду пришвидшити розв’язання питанням з відбудовою музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі. Політик нагадав, що запропонував власним коштом відновити будівлю, проте місцева влада досі зволікає з рішенням.

Тож, у День народження Шухевича Порошенко звернувся з закликом до влади.

Сьогодні день народження Романа Шухевича, і саме цього дня ми могли відкрити відбудований музей головнокомандувача Української армії після російського обстрілу. Але, на жаль, на цьому місці досі розташований лише обгорілий фундамент. Ми втратили цілих пів року.

Він нагадав, що ще в січні зустрівся з родиною генерал-хорунжого УПА та представниками львівської інтелігенції, які весь цей час боролися за збереження музею в первинному вигляді. Ще тоді політик запропонував власним коштом відновити музей так, як цього прагне родина Романа Шухевича. Порошенко знову підтвердив, що готовий фінансувати відновлення музею.

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Але на жаль, місцева влада зволікає і керується якимись іншими мотивами. Тож вимагаю не тягнути ще пів року і відкрити спецрахунок для фінансування відновлення музею. Це може зробити Львівська міськрада. Визнати замовником Львівський історичний музей, щоб не було жодних спекуляцій і врешті-решт об’єднатися навколо пам’яті про Романа Шухевича та навколо української історії. Маємо берегти нашу спадщину, а не танцювати на її кістках. Не тягніть, робіть! – наголосив народний депутат.

Зауважимо, 1 січня 2024 року музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі був повністю знищений внаслідок падіння уламків російського дрона.

Фонд Порошенка направив відкритого листа Львівському міському голові Андрію Садовому з метою пришвидшення процесу відбудови Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, зруйнованого під час російської атаки.

Зазначимо, що п’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” звернувся з листом до директора Львівського історичного музею щодо співпраці у відновленні Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, зруйнованого під час російської атаки.

За даними Фонду, ​6 лютого на 21 позачерговій сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення “Про відбудову, збереження та розвиток музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича”.

У Фонді Порошенка наголошують, що, згідно зі згаданим рішенням, музей має бути відновлено в первісному вигляді, а Львівська ОВА спільно з Львівською обласною та міською радами повинні вжити заходів для збереження експонатів.

У Фонді ще раз підтвердили свої зобов’язання щодо фінансування відбудови музею Романа Шухевича “незалежно від замовника робіт та вибраного під час прозорої тендерної процедури виконавця робіт”.

Раніше Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар.

  • Фонд Петра Порошенка має намір профінансувати відбудову Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові. У ніч на 1 січня будівлю знищив російський “шахед” під час обстрілу.
  • Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко звернувся з листом до директора Львівського історичного музею щодо співпраці у відновленні Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, зруйнованого під час російської атаки.
  • Марія Трильовська-Шухевич – донька політичного та військового діяча, головнокомандувача УПА Романа Шухевича – розповіла, що допомагає українській армії з власної пенсії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.

Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.

За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.

На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта. 

Міністерство оборони кодифікувало та вже допустило до використання логістичний наземний роботизований комплекс “D-21” українського виробництва.