У Держспецзв’язку заявили, що українці стали жертвами шахрайської розсилки від нібито ДСНС

Джерело: Держспецзв’язку у Telegram

За інформацією Держспецзв’язку, численні українці стали жертвами вірусної атаки через фейкові електронні листи, які нібито надійшли від Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Згідно з повідомленням, фейкова розсилка листів із заголовками “Інформація від Держспецзв’язку України” і “Державна служба України з надзвичайних ситуацій” призвела до завантаження вірусних файлів на комп’ютери десятків українців.

Експерти виявили, що листи містили посилання на архіви на сервісі BitBucket, які, своєю чергою, включали SFX-архіви. Розкриття цих архівів призводило до встановлення в системі програми для віддаленого управління Remote Utilities та відображення “приманки”.

У конкретних випадках використано легітимну програму CCleaner для видалення вірусу, а також зображення з “планом евакуації” від імені ДСНС. Статистика Bitbucket показала, що протягом певного періоду шкідливі файли завантажено більш як 3000 разів.

Довідка. Угруповання UAC-0050, зафіксоване Держспецзв’язком, раніше здійснювало атаки, намагаючись викрадати дані під прикриттям організацій, таких як МЗС України, СБУ, Печерський суд та Укртелеком.

Ця група також вже спробувала впливати на користувачів, використовуючи теми “судових претензій” і “заборгованості”. Розсилкою охоплено користувачів з України та Польщі. Минулого року вже зафіксовано розсилання електронних листів із шкідливим вкладенням, прикладом яких були повідомлення від імені ДСНС, пресслужби Генштабу ЗСУ, СБУ, Держспецзв’язку та CERT-UA.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.