У Держспецзв’язку заявили, що українці стали жертвами шахрайської розсилки від нібито ДСНС
За інформацією Держспецзв’язку, численні українці стали жертвами вірусної атаки через фейкові електронні листи, які нібито надійшли від Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Згідно з повідомленням, фейкова розсилка листів із заголовками “Інформація від Держспецзв’язку України” і “Державна служба України з надзвичайних ситуацій” призвела до завантаження вірусних файлів на комп’ютери десятків українців.
Експерти виявили, що листи містили посилання на архіви на сервісі BitBucket, які, своєю чергою, включали SFX-архіви. Розкриття цих архівів призводило до встановлення в системі програми для віддаленого управління Remote Utilities та відображення “приманки”.
У конкретних випадках використано легітимну програму CCleaner для видалення вірусу, а також зображення з “планом евакуації” від імені ДСНС. Статистика Bitbucket показала, що протягом певного періоду шкідливі файли завантажено більш як 3000 разів.
Довідка. Угруповання UAC-0050, зафіксоване Держспецзв’язком, раніше здійснювало атаки, намагаючись викрадати дані під прикриттям організацій, таких як МЗС України, СБУ, Печерський суд та Укртелеком.
Ця група також вже спробувала впливати на користувачів, використовуючи теми “судових претензій” і “заборгованості”. Розсилкою охоплено користувачів з України та Польщі. Минулого року вже зафіксовано розсилання електронних листів із шкідливим вкладенням, прикладом яких були повідомлення від імені ДСНС, пресслужби Генштабу ЗСУ, СБУ, Держспецзв’язку та CERT-UA.
- Співзасновник Monobank Олег Гороховський повідомив, що на банк здійснили найпотужнішу DDoS атаку.
- Мобільний оператор “Київстар” та його материнська компанія Veon у четвер, 18 січня, оприлюднили попередню фінансову оцінку наслідків грудневої хакерської атаки. Вартість наслідків зазначених подій сягнула практично $100 млн, повідомлено на офіційному вебсайті Veon.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.