У Фінляндії 94% громадян негативно ставляться до Росії – опитування

Джерело: опитування EVA

Абсолютна більшість громадян Фінляндії негативно ставляться до Росії та Китаю, водночас симпатизують країнам Заходу та бачать у США головного захисника західних цінностей.

16 січня аналітичний центр EVA опублікував дані опитування, під час якого громадян запитували про погляди на США, Китай, РФ та інших держав, які відіграють важливу роль на світовій політичній арені.

Згідно з результатами, 94% жителів Фінляндії абсолютно негативно ставляться до Росії, тоді як 72% – до Китаю. Водночас 77% недолюблюють Туреччину, як пояснюють  аналітики центру, ставлення до Анкара визначається поведінкою країни щодо ратифікації членства Фінляндії та Швеції до НАТО.

Тоді як майже три чверті громадян країни (74% опитаних) бачать у США головного захисника західних цінностей та важливого партнера Фінляндії. Водночас у 2020 році такої думки дотримувалися лише 39% фінів.

Серед десяти великих держав, які беруть участь у світовій політиці, найбільш позитивні оцінки у фінів мають Японія (76%), Німеччина (74%) і Велика Британія (73%). Франція (65%) і Сполучені Штати (64%) слідують за іншими західними демократичними країнами. Примітно, що практично ніхто (2%) не має негативного ставлення до Японії.

Ставлення до Сполучених Штатів як до гравця світової політики за минулі роки практично повністю змінилося. Зміни почалися з нападу Росії на Україну та усвідомлення фінами того, що Фінляндія має подати заявку на членство в НАТО, щоб бути у безпеці, — пояснили аналітики центру.

Ставлення фінів до важливих держав світової політики за минулі роки набуло нових відтінків. Зараз фіни дивляться на світ з явно прозахідної точки зору: друзів можна знайти в країнах Заходу та інших розвинутих демократіях, але ставлення до Росії та Китаю негативне.

Фінляндія стала членом НАТО і близьким союзником Сполучених Штатів. Відносини з Росією практично заморожені з моменту її широкомасштабного вторгнення в Україну.

Зауважимо, влада Фінляндії прийняла рішення на загальному засіданні Держради продовжити закриття пунктів пропуску на кордоні з Росією ще на місяць, зазначила міністерка внутрішніх справ Марі Рантанен.

Також міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен має намір домогтися повної заборони на угоди з нерухомістю для громадян Росії. Він зауважив, що правове вирішення питання можуть оприлюднити вже навесні цього року.

12 листопада на території Курської області Росії група солдатів КНДР зґвалтували викладачку Російського університету дружби народів (РУДН). 28-річна жінка мала вчити їх російської мови.

Північнокорейські війська, розгорнуті в Росії були приписані до московської повітряно-десантної бригади і морської піхоти на землі, причому деякі з північнокорейських солдатів вже вступили в бій.

Актор Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка Петро Великий загинув на фронті. Йому було 48 років.

Посольства Греції та Італії в Києві повідомило про закриття 20 листопада через безпекові ризики. У заяві дипустанови зазначено, що громадянам рекомендується уникати пересування та залишатися в безпечних місцях.

США дали “зелене світло” Україні на використання британських ракет Storm Shadow для ударів по території Росії, хоча офіційно Британія ще не підтвердила зняття обмежень.