У Франції оголошено «високу» тривогу щодо пташиного грипу

Джерело: Reuters

У вівторок, 5 грудня, Франція підвищила рівень ризику пташиного грипу з “помірного” до “високого” після виявлення нових випадків захворювання, що змусило птахофабрики тримати птахів у закритих приміщеннях, щоб зупинити поширення.

Минулого тижня Франція заявила, що виявила перший спалах пташиного грипу на фермі в Бретані, на північному заході країни.

“Високий” рівень ризику означає, що всю домашню птицю потрібно тримати на фермах і вживати додаткових заходів безпеки, щоб уникнути поширення хвороби.

Попри те, що пташиний грип – нешкідливий для харчових продуктів, його поширення викликає занепокоєння урядів і птахівництва через спустошення, яке він може завдати фермам, можливість торговельних обмежень і ризик зараження людей.

Щоб протистояти захворюванню, Франція на початку жовтня розпочала кампанію вакцинації, спочатку обмежуючись качками, які можуть легко передавати вірус без прояву симптомів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.

Обліковий запис X покійного американського актора Метью Перрі зламали й намагались отримати кошти через підроблений сайт фонду.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.