У Генштабі показали, як канадські інструктори вчать українців атакувати й зачищати окопи (Відео)
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
У Генштабі Збройних сил України показали, як українські новобранці тренуються атакувати і зачищати окопи на полігонах Великої Британії.
Заняття проводять канадські інструктори у межах багатонаціональної навчальної операції “ІНТЕРФЛЕКС”.
За командою керівника три стрільці перебіжками висуваються в окоп. Один із групи несе із собою “Джавелін”. Раптом у сторону траншеї починає рухатися ворожа техніка. “Джавелінщик” займає вогневу позицію і відпрацьовує по макету протитанковим засобом. Після цього швидко змінює позицію – переміщується до іншої ділянки окопу.
Група починає рухатися окопом, перед кожним поворотом прикриваючи себе вогнем. При виявленні умовного противника дають команду “контакт”, а коли ліквідовують ворога, лунає команда “чисто”.
Попереду – бліндаж із закритими дверми. А якщо за ними противник – боєць, який попереду, стріляє у перешкоду короткими чергами та проводить швидкий огляд бліндажа. Далі військові змінюються.
Коли траншея закінчується, перед бійцями постає ще складніше завдання – прикриваючи один одного автоматним вогнем, швидко перебігти у сусідній окоп. Після відпрацювання вправи група разом з інструктором за допомогою перекладачів аналізує правильність виконання вправи й розбирає помилки.
“Нам важливо, що Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, а також Канада та інші країни продовжують дієво підтримувати Україну в довгостроковій боротьбі з порушенням її суверенітету та відновлення міжнародної безпеки та норм”, – зазначили у Генштабі ЗСУ.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як українські військовослужбовці тренуються рятувати поранених на полігонах Великої Британії.
- 11 серпня в Білому домі заявили, що США відкриті до навчання українських пілотів керувати винищувачами F-16 у Сполучених Штатах, якщо в Європі буде досягнуто можливості для такого навчання.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.
У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.
4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.
У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.