У Гренландії заборонили партіям отримувати фінансування з-за кордону
Джерело: Associated Press
Парламент Гренландії ухвалив закон, що забороняє політичним партіям приймати внески від іноземних або анонімних донорів. Закон набуває чинності негайно та має на меті захист “політичної цілісності Гренландії”, згідно з перекладом парламентського документа данською мовою.
У тексті законопроєкту зазначено, що цей крок пов’язаний із геополітичним інтересом до Гренландії та заявами представників союзної великої держави про бажання взяти її під контроль.
Перед початком свого другого президентського терміну Дональд Трамп заявив, що не виключає застосування військової сили для встановлення контролю над Гренландією, назвавши це критично важливим для безпеки США. Його син Дональд Трамп-молодший у січні відвідав острів і звернувся до місцевих жителів із запевненням: “Ми будемо добре до вас ставитися”.
Гренландія є напівавтономною територією Данії, яка є союзником США і одним із засновників НАТО. На острові розташована велика американська військова база.
Старший юридичний радник парламенту Кент Фрідберг заявив Associated Press, що йому невідомо про випадки внесків від іноземних донорів у політичні партії Гренландії. За його словами, законопроєкт розглядали як профілактичний захід.
Фрідберг також зазначив, що подібний інтерес до Гренландії висловлювали деякі російські політики, а місцеві партії зазвичай фінансуються з державного бюджету.
Крім обмежень на іноземні внески, новий закон забороняє партіям отримувати національні приватні пожертви, що перевищують 200 тисяч данських крон (приблизно 27 700 доларів США) на рік, або понад 20 тисяч крон (2770 доларів США) від одного вкладника.
- 11 березня в Гренландії проведуть загальні вибори на тлі відновлення інтересу президента США Дональда Трампа до арктичної території.
- У НАТО планують запропонувати президенту США Дональду Трампу значно розширити військову присутність Альянсу в Арктиці. В Альянсі сподіваються, що це розрядить дискусію щодо Гренландії.
- Нове соціологічне опитування показало, що 85% гренландців проти того, щоб їхній острів став частиною Сполучених Штатів, після того, як Дональд Трамп висловив намір взяти під контроль напівавтономну данську територію.
- Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен просить своїх європейських союзників допомогти після того, як президент США Дональда Трампа заявив про бажання привласнити Гренландію.
- Президент США, Дональд Трамп під час телефонної розмови з прем’єркою Данії Метте Фредеріксен наголосив на серйозності своїх намірів щодо Гренландії, хоча уряд Данії відразу відкинув ідею продажу острова.
Очолюваний мільярдером Ілоном Маском Департамент урядової ефективності (DOGE) розпочав перевірки у Міністерстві освіти США, результатом яких може стати нова хвиля звільнень працівників освітнього відомства.
Збройні сили України розповіли про інструкторів, що навчають майбутніх бійців ЗСУ.
Компанія Tesla подала позов до суду Європейського Союзу (CJEU) через тарифи блоку на імпорт електромобілів з Китаю.
Японська компанія “KAKUICHI” передала Україні три генератори нанобульбашок для тестування ефективності зрошення на українських землях.
Скрипку, виготовлену Антоніо Страдіварі у 1714 році, виставлять на аукціон Sotheby’s у Нью-Йорку 7 лютого.