У грудні ЗСУ отримають в рази більше БпЛА, ніж минулого місяця – Міноборони

Джерело: Іван Гаврилюк в інтерв’ю АрміяInform

4 грудня заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк запевнив, що оборонне відомство спрямує додатковий ресурс на закупівлю БпЛА, особливо – тактичного рівня.

Гаврилюк висловив сподівання, що картина на полі бою зміниться.

Важливо додати, що необхідно масштабувати не лише виробництво БпЛА, але й виробництво РЕБ. Ми все більше стимулюємо активізацію вітчизняного виробництва цієї техніки. Нині для цього докладається максимум зусиль і можливих фінансових ресурсів, – зазначив Гаврилюк.

Нині у ЗСУ експлуатується близько 70 модифікацій безпілотних літальних апаратів і більш як 20 різних типів боєприпасів для БпЛА. Нещодавно допущено до експлуатації шість нових зразків РЕБ, зокрема й так звані “окопні”.

Одначе, найближчим часом також планується тестування низки тактичних засобів радіоелектронної боротьби з БпЛА та засобів виявлення БпЛА, запевнив представник Міноборони.

Зауважимо, у липні уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.

Згодом, у жовтні, уряд затвердив постанову про спрощення імпорту сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин БпЛА.

  • Щодо виробництва версії бойового дрона Aarok MALE угоду підписали ДП “Антонов” і французька компанія Turgis&Gaillard. Цей БпЛА у категорії Reaper (5,5 тонни) представили на Паризькому авіасалоні в червні.
  • Уряд підтримав розроблену Міноборони постанову, згідно з якою буде пришвидшено допуск до експлуатації і постачання БпЛА та засобів РЕБ у війська.
  • В Україні на сьогодні приблизно 200 компаній виробляють дрони, деякі з них налагодили конвеєрне виробництво приладів. Як зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, нові з’являються практично щомісяця.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.