У грудні ЗСУ отримають в рази більше БпЛА, ніж минулого місяця – Міноборони

Джерело: Іван Гаврилюк в інтерв’ю АрміяInform

4 грудня заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк запевнив, що оборонне відомство спрямує додатковий ресурс на закупівлю БпЛА, особливо – тактичного рівня.

Гаврилюк висловив сподівання, що картина на полі бою зміниться.

Важливо додати, що необхідно масштабувати не лише виробництво БпЛА, але й виробництво РЕБ. Ми все більше стимулюємо активізацію вітчизняного виробництва цієї техніки. Нині для цього докладається максимум зусиль і можливих фінансових ресурсів, – зазначив Гаврилюк.

Нині у ЗСУ експлуатується близько 70 модифікацій безпілотних літальних апаратів і більш як 20 різних типів боєприпасів для БпЛА. Нещодавно допущено до експлуатації шість нових зразків РЕБ, зокрема й так звані “окопні”.

Одначе, найближчим часом також планується тестування низки тактичних засобів радіоелектронної боротьби з БпЛА та засобів виявлення БпЛА, запевнив представник Міноборони.

Зауважимо, у липні уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.

Згодом, у жовтні, уряд затвердив постанову про спрощення імпорту сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин БпЛА.

  • Щодо виробництва версії бойового дрона Aarok MALE угоду підписали ДП “Антонов” і французька компанія Turgis&Gaillard. Цей БпЛА у категорії Reaper (5,5 тонни) представили на Паризькому авіасалоні в червні.
  • Уряд підтримав розроблену Міноборони постанову, згідно з якою буде пришвидшено допуск до експлуатації і постачання БпЛА та засобів РЕБ у війська.
  • В Україні на сьогодні приблизно 200 компаній виробляють дрони, деякі з них налагодили конвеєрне виробництво приладів. Як зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, нові з’являються практично щомісяця.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.