У Грузії напали на експрем’єра, який нині лідер опозиції
Джерело: “Новости-Грузия”
Колишнього прем’єр-міністра Грузії та нинішнього лідера опозиційної партії “За Грузію” Георгія Гахарію побили вночі у вестибюлі готелю “Шератон” у Батумі. Внаслідок нападу у нього діагностували струс мозку та перелом носа.
Обставини, що передували інциденту, залишаються невідомими, як і точна кількість нападників. Свідки стверджують, що серед учасників нападу бачили депутата “Сили народу” Дмитрія Самхарадзе, партія якого є союзником провладної сили, а також члена Верховної ради Аджарії Георгія Манвелідзе.
Поліція прибула на місце через 40 хвилин після виклику, пізніше за бригаду швидкої допомоги. За фактом побиття розпочато кримінальне провадження, але причетність депутатів правоохоронці поки що не коментують.
Гахарію доставили до лікарні близько 02:30 ночі. Після обстеження, попри діагноз, він відмовився від шпиталізації.
Цього ж вечора журналіст Звіад Корідзе заявив про напад на себе у тому ж місці. Він розповів, що сидів у вестибюлі готелю з дружиною, коли до нього підійшли Дмитрій Самхарадзе та жінка, яка його супроводжувала. Вони ображали його та опозиційну партію “Єдиний національний рух”, а згодом до них приєдналися інші. Корідзе звернувся до охорони по допомогу, але в цей момент його вдарили.
Розслідування обох інцидентів триває.
- Після інавгурації 29 грудня новообраний президент Грузії Міхаїл Кавелашвілі підписав кілька законів, які опозиція називала “репресивними”. Ці законодавчі акти були ухвалені парламентом у прискореному режимі 13 грудня, однак попередній президент Саломе Зурабішвілі наклала на них вето, відмовившись визнавати легітимність парламенту.
- Опозиційна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі добровільно покинула президентський палац Орбеліані, вийшовши до учасників акції протесту, які зібралися під його стінами.
- 14 грудня у Грузії відбулись вибори президента. Голосування, вперше в історії Грузії, відбулось без волевиявлення народу, а членами виборчої колегії.
Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4197-ІХ “Про військовий обов’язок і військову службу щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки”, яким передбачено, що 17-річних юнаків вноситимуть до реєстру призовників.
Служба безпеки України та Національна поліція затримали в Києві дві групи диверсантів, які діяли на замовлення російських спецслужб. Зловмисники підпалювали військові автомобілі та релейні шафи “Укрзалізниці”.
Радники майбутнього президента США Дональда Трампа визнали, що для досягнення мирної угоди між Україною та РФ потрібні місяці, а не один день, як обіцяв Трамп у передвиборчій кампанії.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України заявило, що не може впливати на показ сюжетів про езотеричні практики в етері телемарафону.