У Грузії розслідують 47 кримінальних справ щодо порушень на виборах
Джерело: прокуратура Грузії/Facebook
Прокуратура Грузії, Міністерство внутрішніх справ та Спеціальна слідча служба розпочали розслідування 47 кримінальних справ, пов’язаних із ймовірними злочинами під час передвиборчого періоду та в день виборів.
Зокрема, розглядаються випадки фальсифікації виборів, впливу на волю виборців, порушення таємниці голосування, хабарництва, насильства та інших правопорушень.
Розслідування ініційоване на основі звернень опозиції, керівної партії, Центральної виборчої комісії та неурядових організацій.
За фактом фальсифікації виборів на 69-й виборчій дільниці Марнеулі заарештовано двох осіб.
“Слід зазначити, що в деяких випадках особи, які публічно заявляють, що володіють інформацією та доказами, пов’язаними з імовірними злочинами, скоєними під час виборчого процесу, досі не співпрацюють зі слідством і відмовляються надавати відповідну інформацію, що затягує процес розслідування”, – додають прокурори.
Нагадаємо, президентку Грузії Саломе Зурабішвілі викликали до прокуратури для надання свідчень, але вона відмовилась, вважаючи це політичним тиском.
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявляв, що результати парламентських виборів будуть затверджені попри спротив опозиції, яка відмовляється визнавати їхні результати. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі офіційно заявила, що не визнає результатів парламентських виборів у країні.
Своєю чергою, голова спостережної місії ENEMO, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами Златко Вуйвовіч заявив, що парламентські вибори 2024 року в Грузії пройшли з численними порушеннями, що вплинуло на інклюзивність і прозорість виборчого процесу.
- 27 жовтня прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе повідомив, що Тбілісі не планує відновлювати дипломатичні відносини з Москвою через окупацію Абхазії та Південної Осетії.
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
- 14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
- 21 травня Венеційська комісія Ради Європи опублікувала терміновий висновок щодо Закону про прозорість іноземного впливу, остаточно ухвалений парламентом Грузії у третьому читанні, закликавши грузинську владу скасувати його.
- У зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.
На Закарпатті найближчим часом планують запустити пункт пропуску “Лужанка” для порожніх вантажівок, що має розвантажити єдиний вантажний перехід з Угорщиною “Чоп — Захонь”, повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення Олексій Кулеба.
В Укргідрометцентрі попередили, що завтра, 1 листопада, майже по всій Україні, крім півдня та Закарпаття, оголошено штурмове попередження.
Помічниця генсека НАТО з питань публічної дипломатії Марі-Доха Бесансено під час 10-го Київського Безпекового Форуму для молоді заявила, що НАТО робить все для того, щоб Україна перемогла у війні та вступила до Північноатлантичного Альянсу.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що “всеосяжний” договір, який мають підписати Росія та Іран, міститиме пункти про оборонну співпрацю.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт державного бюджету на 2025 рік, який підтримали 247 народних депутатів, повідомив народний обранець Ярослав Железняк.