У Харкові триває зведення першої в Україні підземної школи: відкриття запланували на весну
Джерело: Ігор Терехов/Telegram
Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що будівництво першої “підземної школи” в Індустріальному районі Харкова відбувається за графіком, попри ворожі обстріли міста та морози.
Станом на 10 січня вже змонтовано всі бетонні конструкції, тож зараз роботу закцентовано на гідро- та теплоізоляції, проведенні систем каналізації, водогону та встановленні вентиляції.
Підрядники обіцяють тримати заданий темп, щоб вже з березня ми змогли навчати тут наших дітей і узятися до зведення наступної такої школи в одному з центральних районів міста, – зазначив Терехов.
Як повідомив “Об’єктив”, роботи зі зведення виконує “Житлобуд-1”.
Зауважується, що школу будують в Індустріальному районі, бо разом із Північною Салтівкою він найбільше постраждав на початку повномасштабної війни. Ще одна причина – поряд є чотири звичайні школи та багато дитсадків, зазначила директорка департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.
Коли ми створили метрошколу, саме на метро “Тракторний завод” нам вдалося знайти лише одне приміщення. І попит на навчання – величезний. Плюс район Індустріальний – густонаселений. До центру їхати далеко. І переважна більшість шкіл не має укриттів. І дуже багато садочків. Якщо це ПРУ ми будемо використовувати як школу, то чому би сюди не запрошувати на кілька годин і дошкільнят, – пояснила Деменко.
Своєю чергою, міський голова додав, що фінансування цієї школи відбувається виключно за кошти міського бюджету. Орієнтовна вартість зведення – 56-58 мільйонів гривень.
Це великі кошти, але це потрібно робити. Це перший такий досвід, перший проєкт в Україні. Я хочу, щоб в усіх районах Харкова такі школи з’явилися. Зараз закінчимо Індустріальний, а потім перейдемо на центральні райони Харкова.
Зауважимо, 1 жовтня мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті можуть побудувати першу підземну школу для безпеки дітей під час навчального року.
9 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду повідомив, що наразі 88% шкіл в Україні забезпечено укриттями.
- Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків зазначив, що у новому навчальному році до 85% шкіл можуть розпочати роботу очно або у змішаному форматі.
- У Києві вирішили зробити доступ населення до облаштованих укриттів у столичних закладах освіти цілодобовим. Таке рішення ухвалила Рада оборони Києва.
- В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
- У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості запустили чат-бот для подання скарг стосовно зачинених укриттів або факту недопуску в них. Кожну скаргу розглядатимуть особисто, запевнив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко.
- У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.