У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще одну картину, викрадену росіянами
Джерело: Херсонський художній музей/Facebook
Херсонський художній музей виявив на відео, зафільмованому російським пропагандистським каналом, ще одну картину, викрадену загарбниками під час окупації.
Відтак, список музейних робіт, що незаконно перебувають в Криму, поповнився ліногравюрою литовського художника. У сюжеті, знятому окупантськими пропагандистами в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року, музейники розпізнали на зворотному боці роботи, що потрапила в кадр, інвентарний номер, за яким і визначили вкрадений твір.
Самуїл (Самуель) Розинас (1926-2006). На захист матері – Батьківщини. 1963. Папір, ліногравюра.
Також ця робота зустрічається під іншою назвою – “Чотири партизани”, можливо, саме ця назва і є оригінальною. Річ у тім, що майбутній художник і сам партизанив. Коли нацисти окупували Каунас, 15-річний хлопець опинився в гетто, там влаштувався в майстерню, де виготовляли офіційні документи гетто, іноді робив необхідні посвідки учасникам антинацистської організації.
У 1944 році Самуель втік із гетто і приєднався до своїх друзів-партизанів. Був поранений німецькими солдатами, врятований родиною рибалки і після одужання знов повернувся до партизанів. Після війни навчався у художніх вишах Вільнюса та Ленінграда. В 1973 році виїхав до Ізраїлю, помер в США.
Самуель Розинас працював переважно в галузі графіки та книжкової ілюстрації, його ліногравюри відрізняються лаконічністю, точністю та невимушеністю виконання.
Також на стоп-кадрі присутній ще один твір, який був ідентифікований раніше: Анатолій Платонов (1927-2005). Чуфут-Кале. Бахчисарай. 1986. Полотно, олія.
Загалом вже ідентифіковано 106 творів мистецтва, вкрадених російською окупаційною владою з Херсонського художнього музею у 2022 році, загальна кількість незаконно вивезеного перевищує 10 тисяч музейних експонатів.
105 — кількість творів, що перебувають в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди.
Зокрема, є одна робота, точне місцезнаходження якої невідомо, але є підтвердження з боку окупантів, що шедевр перебуває в їхніх руках.
- У Херсонському художньому музеї ідентифікували 103 твори мистецтва, викрадені російськими загарбниками.
- Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 творів мистецтва, котрі викрали російські загарбники.
- Україна та Сполучені Штати Америки розроблять стратегію співпраці щодо розслідування злочинів РФ проти української культурної спадщини.
Фінальний пакет озброєнь для України від адміністрації Байдена, котрий планують оголосити у четвер, буде на суму $500 млн, передає кореспондентка Голосу Америки Карла Бабб з авіабази “Рамштайн”.
Представники Соціалістичної партії Франції розкритикували президента Емманюеля Макрона після його заклику до України “провести реалістичні дискусії з територіальних питань” у межах закінчення війни з Росією.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець РФ прокоментував черговий обстріл Запоріжжя з боку російських військ.
Норвегія у 2025 році виділить Україні 164 млн норвезьких крон (приблизно 14,4 млн доларів) на навчання та роботу з собаками-саперами для розмінування українських територій.
Війська РФ здійснили атаку за допомогою дрона на мікроавтобус, що рухався автодорогою поблизу Наддніпрянського в Херсонському районі.