У Канаді спікер попросив вибачення через появу на засіданні парламенту ветерана дивізії СС «Галичина»

Джерело: The Guardian

У парламенті Канади законодавці стоячи аплодували 98-річному ветерану дивізії СС “Галичина” Ярославу Гуньку, коли на нього звернув увагу спікер Ентоні Рота. Пізніше спікер попросив вибачення через своє рішення, коли йому надали більше інформації про чоловіка.

Інцидент трапився 22 вересня, одразу після звернення президента України Володимира Зеленського до канадського парламенту. Ентоні Рота представив 98-річного чоловіка як героя війни, який воював у складі Першої української дивізії.

“У своєму виступі після звернення президента України я впізнав на галереї людину. Пізніше мені стало відомо про нього більше інформації, яка змусила мене пошкодувати про моє рішення”, – йдеться в заяві Роти.

За його словами, колеги депутати та українська делегація не знали про плани щодо Гунька.

“Окремо я хочу принести свої глибокі вибачення єврейським громадам у Канаді та в усьому світі,” – наголосив спікер.

Він взяв на себе повну відповідальність за запрошення Ярослава Гунька та його визнання в парламенті.

“Це було правильним вчинком (взяти на себе відповідальність, – ред.), – йдеться в заяві офісу прем’єр-міністра Джастіна Трюдо. – Ні офіс прем’єр-міністра, ні українську делегацію не було заздалегідь повідомлено про запрошення чи визнання”.

Зауважимо, що перша українська дивізія була відома як дивізія Ваффен-СС “Галичина” або 14-та дивізія Ваффен СС. Цей добровольчий підрозділ перебував під командуванням нацистів.

Міністерство оборони виділить додаткові 1,1 мільярда гривень на закупівлю безпілотників.

Минулої ночі приміщення Українського культурного центру в Тель-Авіві обклеїли провокативними листівками. Наразі ведеться розслідування, вандалів розшукують.

Більшість активних енергоблоків підконтрольних Україні АЕС скоротили потужність через масовану атаку Росії 13 грудня. 

Працівники ДБР викрили заступника начальника військової частини на Донеччині, який примушував підлеглих працювати на його родину та віддавати частину бойових виплат.

Німецька компанія Gebr. Heinemann, яка управляє магазинами безмитної торгівлі (Duty Free) в аеропортах Литви, досі постачає предмети розкоші до Росії.