У Канаді спікер попросив вибачення через появу на засіданні парламенту ветерана дивізії СС «Галичина»

Джерело: The Guardian

У парламенті Канади законодавці стоячи аплодували 98-річному ветерану дивізії СС “Галичина” Ярославу Гуньку, коли на нього звернув увагу спікер Ентоні Рота. Пізніше спікер попросив вибачення через своє рішення, коли йому надали більше інформації про чоловіка.

Інцидент трапився 22 вересня, одразу після звернення президента України Володимира Зеленського до канадського парламенту. Ентоні Рота представив 98-річного чоловіка як героя війни, який воював у складі Першої української дивізії.

“У своєму виступі після звернення президента України я впізнав на галереї людину. Пізніше мені стало відомо про нього більше інформації, яка змусила мене пошкодувати про моє рішення”, – йдеться в заяві Роти.

За його словами, колеги депутати та українська делегація не знали про плани щодо Гунька.

“Окремо я хочу принести свої глибокі вибачення єврейським громадам у Канаді та в усьому світі,” – наголосив спікер.

Він взяв на себе повну відповідальність за запрошення Ярослава Гунька та його визнання в парламенті.

“Це було правильним вчинком (взяти на себе відповідальність, – ред.), – йдеться в заяві офісу прем’єр-міністра Джастіна Трюдо. – Ні офіс прем’єр-міністра, ні українську делегацію не було заздалегідь повідомлено про запрошення чи визнання”.

Зауважимо, що перша українська дивізія була відома як дивізія Ваффен-СС “Галичина” або 14-та дивізія Ваффен СС. Цей добровольчий підрозділ перебував під командуванням нацистів.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.