У Канаді спікер попросив вибачення через появу на засіданні парламенту ветерана дивізії СС «Галичина»

Джерело: The Guardian

У парламенті Канади законодавці стоячи аплодували 98-річному ветерану дивізії СС “Галичина” Ярославу Гуньку, коли на нього звернув увагу спікер Ентоні Рота. Пізніше спікер попросив вибачення через своє рішення, коли йому надали більше інформації про чоловіка.

Інцидент трапився 22 вересня, одразу після звернення президента України Володимира Зеленського до канадського парламенту. Ентоні Рота представив 98-річного чоловіка як героя війни, який воював у складі Першої української дивізії.

“У своєму виступі після звернення президента України я впізнав на галереї людину. Пізніше мені стало відомо про нього більше інформації, яка змусила мене пошкодувати про моє рішення”, – йдеться в заяві Роти.

За його словами, колеги депутати та українська делегація не знали про плани щодо Гунька.

“Окремо я хочу принести свої глибокі вибачення єврейським громадам у Канаді та в усьому світі,” – наголосив спікер.

Він взяв на себе повну відповідальність за запрошення Ярослава Гунька та його визнання в парламенті.

“Це було правильним вчинком (взяти на себе відповідальність, – ред.), – йдеться в заяві офісу прем’єр-міністра Джастіна Трюдо. – Ні офіс прем’єр-міністра, ні українську делегацію не було заздалегідь повідомлено про запрошення чи визнання”.

Зауважимо, що перша українська дивізія була відома як дивізія Ваффен-СС “Галичина” або 14-та дивізія Ваффен СС. Цей добровольчий підрозділ перебував під командуванням нацистів.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.