У КНДР підлітків засудили до 12 років каторжних робіт за перегляд південнокорейської драми

Джерело: BBC News

Північна Корея публічно засудила двох підлітків до 12 років каторжних робіт за перегляд південнокорейської драми.

На відео, яке оприлюднило видання BBC News, яке, схоже, було знято у 2022 році, видно двох 16-річних хлопців у наручниках на очах у сотень студентів на відкритому стадіоні.

На відео також видно, як офіцери в уніформі докоряють хлопцям за те, що вони не “глибоко розмірковували над своїми помилками”.

Зазначимо, що південнокорейські розваги, включно з телебаченням, заборонені у КНДР. Попри це, деякі готові ризикнути суворим покаранням, щоб отримати доступ до “K-drama” (серіалів, що знімаються та створюються у Південній Кореї), які мають величезну світову аудиторію. Північна Корея забороняє витік фотографій, відео та інших доказів з життя у країні в зовнішній світ.

Відео BBC надав науково-дослідний інститут South and North Development (Sand), який працює з перебіжчиками з Півночі.

Це свідчить про те, що влада суворіше реагує на такі випадки. Повідомляється, що відео було поширено у Північній Кореї для ідеологічної освіти та попередження громадян не дивитися “декадентські записи”.

На відео є диктор, який повторює державну пропаганду. “Культура гнилого маріонеткового режиму поширилася навіть на підлітків. Їм всього 16 років, але вони зруйнували своє майбутнє”, − додається в ньому.

На відео офіцери також назвали хлопців і розкрили їхні адреси.

Раніше неповнолітніх, які у такий спосіб порушували закон, відправляли до молодіжних трудових таборів, а не за ґрати, і покарання зазвичай становило менш ніж 5 років. Однак у 2020 році Пхеньян ухвалив закон, згідно з яким перегляд або розповсюдження південнокорейських розваг карається смертю.

Свідок розповів ВВС, що його змусили спостерігати за застреленим 22-річним чоловіком. За його словами, чоловіка звинуватили в тому, що він слухав південнокорейську музику та ділився зі своїм другом фільмами, виробленими у Південній Кореї.

“Для жителів Північної Кореї південнокорейські драми є “наркотиком”, який допомагає їм забути їхню сувору реальність”, – сказав перебіжчик.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.