У КНДР підлітків засудили до 12 років каторжних робіт за перегляд південнокорейської драми
Джерело: BBC News
Північна Корея публічно засудила двох підлітків до 12 років каторжних робіт за перегляд південнокорейської драми.
На відео, яке оприлюднило видання BBC News, яке, схоже, було знято у 2022 році, видно двох 16-річних хлопців у наручниках на очах у сотень студентів на відкритому стадіоні.
На відео також видно, як офіцери в уніформі докоряють хлопцям за те, що вони не “глибоко розмірковували над своїми помилками”.
Зазначимо, що південнокорейські розваги, включно з телебаченням, заборонені у КНДР. Попри це, деякі готові ризикнути суворим покаранням, щоб отримати доступ до “K-drama” (серіалів, що знімаються та створюються у Південній Кореї), які мають величезну світову аудиторію. Північна Корея забороняє витік фотографій, відео та інших доказів з життя у країні в зовнішній світ.
Відео BBC надав науково-дослідний інститут South and North Development (Sand), який працює з перебіжчиками з Півночі.
Це свідчить про те, що влада суворіше реагує на такі випадки. Повідомляється, що відео було поширено у Північній Кореї для ідеологічної освіти та попередження громадян не дивитися “декадентські записи”.
На відео є диктор, який повторює державну пропаганду. “Культура гнилого маріонеткового режиму поширилася навіть на підлітків. Їм всього 16 років, але вони зруйнували своє майбутнє”, − додається в ньому.
На відео офіцери також назвали хлопців і розкрили їхні адреси.
Раніше неповнолітніх, які у такий спосіб порушували закон, відправляли до молодіжних трудових таборів, а не за ґрати, і покарання зазвичай становило менш ніж 5 років. Однак у 2020 році Пхеньян ухвалив закон, згідно з яким перегляд або розповсюдження південнокорейських розваг карається смертю.
Свідок розповів ВВС, що його змусили спостерігати за застреленим 22-річним чоловіком. За його словами, чоловіка звинуватили в тому, що він слухав південнокорейську музику та ділився зі своїм другом фільмами, виробленими у Південній Кореї.
“Для жителів Північної Кореї південнокорейські драми є “наркотиком”, який допомагає їм забути їхню сувору реальність”, – сказав перебіжчик.
- У Північній Кореї заперечують, що Росія використовує її ракети для завдання атак по Україні.
- КНДР передала Росії свої балістичні ракети, які РФ використала для атак по Україні. Вже 10 січня у Білому домі знову повідомили, що Росія використовує ракети з КНДР для атак по Україні.
- Офіційні особи Південної Кореї заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.
Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.
Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.
Народний депутат Юрій Бойко обурився, що в Україні “зносять пам’ятники, забороняють говорити російською і ходити до церкви”, просуваючи прокремлівські наративи.
15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.