У Кремлі іронізують, що Європа «занадто боязко» реагує на заяви Трампа про Гренландію
Джерело: Reuters
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Європа “занадто боязко” реагує на заяви Дональда Трампа щодо Гренландії, і додав, що у РФ є свій інтерес в Арктиці.
Так, за словами Пєскова, Росія, яка має найбільшу берегову лінію в Арктиці, уважно стежить за “драматичним” розвитком подій.
“Арктика – це зона наших національних інтересів, наших стратегічних інтересів. Ми зацікавлені у збереженні атмосфери миру та стабільності в Арктичній зоні. Ми дуже уважно стежимо за досить драматичним розвитком подій, але поки що, дякувати Богу, на рівні заяв”.
Пєсков додав, що намагання США отримати Гренландію, які тривають з XIX століття, – це справа Штатів і Данії. При цьому він наголосив, що Європа дуже обережно реагує на заяви майбутнього президента США.
“Європа реагує дуже боязко, і реагувати на слова Трампа, звісно, страшно. Тому Європа реагує дуже обережно, скромно, тихо, майже пошепки”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі відмовився засудити заяви Дональда Трампа щодо приєднання острова Гренландія до США.
- Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Європейський Союз не дозволить жодній державі атакувати його суверенні кордони. Заяву стала відповіддю на коментарі обраного президента США Дональда Трампа щодо можливості контролю над Гренландією.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.
Росія не змогла зупинити повстанські групи в Сирії, коли ті почали захоплювати міста, підконтрольні силам Башара Асада. Російські військові та глава РФ Володимир Путін зрадили і Тегеран, і Асада, заявили високопоставлений іранський генерал і колишній радник сирійського диктатора.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.