У Кремлі назвали заяву глави НАТО щодо ядерної зброї «ескалацією напруги»

Джерело: Reuters

Кремль назвав “ескалацією напруженості” повідомлення генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про те, що військовий альянс веде переговори про приведення ядерної зброї країн блоку у стан бойової готовності.

Генеральний секретар НАТО  Єнс Столтенберг заявив, що у Північноатлантичному альянсі обговорюють приведення ядерної зброї країн блоку у стан бойової готовності на тлі загрози з боку Росії та Китаю.

Столтенберг наполягає на тому, що блок зобов’язаний показати світові свій ядерний арсенал через провокативні дії Росії. Він також попередив про загрозу з боку Китаю.

Я не вдаватимуся до подробиць про те, скільки ядерних боєголовок має бути у стані боєготовності і які повинні перебувати на зберіганні, але потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо, — зазначив генсек НАТО.

Глава альянсу додав, що наріжним каменем ядерної стратегії НАТО має стати прозорість, яка допоможе донести пряме повідомлення противникам.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що коментарі Столтенберга “суперечать комюніке”, опублікованому на конференції у вихідні у Швейцарії, в якому зазначено, що будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті України неприпустимі.

Це не що інше, як чергова ескалація напруги, — сказав Пєсков.

Згодом Столтенберг зауважив, що Росія свідомо намагалася створити плутанину. Він нагадав, що коментарі стосувалися модернізації засобів ядерного стримування НАТО, зокрема заміни F-16 на F-35 і модернізації озброєння, розміщеного в Європі.

12 червня глава НАТО Єнс Столтенберг наголосив на зусиллях альянсу адаптувати можливості свого ядерного арсеналу до нинішніх загроз безпеці, беручи до уваги крайню ядерну риторику Росії. Він назвав ядерну зброю “найвищою гарантією безпеки” НАТО та засобом збереження миру.

Зазвичай представник НАТО рідко вдається до публічних заяв стосовно цього озброєння.

Розмірковуючи про “адаптацію ядерного арсеналу НАТО”, Столтенберг зауважив, що у червні Нідерланди оголосили про готовність перших винищувачів F-35 нести ядерну зброю, і додав, що США модернізують свою ядерну зброю в Європі.

11 червня Росія заявила, що її війська почали другий етап навчань з відпрацювання розгортання тактичної ядерної зброї разом із білоруськими військами.

Вже 12 червня в РФ повідомили, що солдати та моряки з її північного Ленінградського військового округу РФ, що межує з членами НАТО Норвегією, Фінляндією, Польщею, Естонією, Латвією та Литвою, брали участь у навчаннях з розгортання тактичної ядерної зброї.

Окрім того, з початку повномасштабного вторгнення в Україну, глава Росії Володимир Путін неодноразово заявляв, що Москва “залишає за собою право використовувати ядерну зброю”.

Варто нагадати, міністерство оборони Росії заявило, що за дорученням президента РФ Володимира Путіна “найближчим часом” проведе навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї.

Столтенберг також згадав про модернізацію ядерної зброї КНР. Очікується, що Пекін збільшить запас ядерних ракет протягом кількох років, багато з яких потенційно зможуть досягти території НАТО.

Зауважимо, раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава відкрита для розміщення ядерної зброї, однак, зауважив, що рішень ще немає.

Згодом прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон зазначив, що його країна допускає можливість розміщення ядерної зброї на своїй території на випадок війни.

Тоді як президент Франції Емманюель Макрон закликав до дебатів щодо ролі ядерної зброї у спільній обороні Європи. Макрон планує почати дискусію, “яка повинна включати протиракетну оборону, можливості далекого радіусу дії та ядерне озброєння для тих, хто її має, або хто має американську ядерну зброю на своїй території”.

Нещодавно в РФ прокоментували можливе розміщення ядерного озброєння на території Фінляндії, заявивши, що Москва “не залишить без відповіді” такий крок.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.

Президент Володимир Зеленський привітав Військово-морські сили із професійним святом.

Триває 1229-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.

Сьогодні, 6 липня, українці відзначають День військово-морських сил Збройних Сил.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.