У Кремлі запланували чергову гібридну кампанію проти України – ГУР
Джерело: ГУР МОУ
За інформацією української розвідки, у Кремлі запланували чергову гібридну кампанію проти України.
Відтак, у середині грудня 2023 року в Москві відбулось засідання так званого інституту країн СНД, який перебуває під повним контролем адміністрації російського диктатора та фінансується з бюджету держави-агресорки.
Темою зібрання стала війна проти України.
Під час обговорення перспектив подальшого воєнного протистояння кремлівські так звані “експерти” дійшли висновку, ніби українське командування перейшло до позиційної оборони з метою:
- зриву російського наступу взимку та навесні 2024 року;
- зміцнення оборонних ліній;
- посилення системи ППО;
- накопичення боєприпасів;
- формування боєздатного резерву.
За оцінками росіян, такий сценарій унеможливить подальше захоплення України силовими методами.
Відтак у середовищі кремлівських аналітиків наголосили на неприпустимості будь-якого зупинення бойових дій, збереження Україною виходів до Чорного моря та наявності “прозахідного режиму” в Києві.
Також на московській зустрічі лунали заклики запустити чергову потужну інформаційно-психологічну кампанію проти вищого військово-політичного керівництва України, використовуючи тему “чергових президентських виборів”.
Мета кампанії ― підірвати легітимність президента України та керівництва нашої держави серед країн, які начебто є союзниками і партнерами Росії, і ― якщо вийде ― серед українських громадян.
- На телефони українців у різних країнах світу надходять повідомлення провокаційного змісту із закликом допомогти Росії вигнати “американских сатанистов” з “исконно русской земли”.
- Росіяни свідомо маніпулюють інформацією, поширюючи повідомлення про нібито підготовку “масштабного полювання на чоловіків за кордоном”.
- Російські пропагандисти поширюють наративи про те, що найближчим часом в Україні почнуть мобілізувати жінок.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.