У Китаї проводять дослідження, щоб зрозуміти чому люди бояться мати дітей
Джерело: Reuters
Національна комісія охорони здоров’я Китаю (NHC) опитує тисячі людей, щоб зрозуміти фактори, що впливають на їхнє ставлення до дітонародження та “страх мати дітей”, оскільки влада намагається підвищити низьку народжуваність.
Опитування включатиме людей із 150 округів Китаю та 1500 різних спільнот.
Пекін намагається заохочувати молоді пари до народження дітей після того, як у 2023 році в Китаї другий рік поспіль спостерігається скорочення населення.
Опитування має на меті проаналізувати “небажання і страх, пов’язані з народженням дітей” і, зрештою, забезпечити підтримку народжуваності та заходи стимулювання.
Китайські посадовці охорони здоров’я заявили у вересні, що вони зосередять більше зусиль на пропаганді шлюбу та народження дітей у “відповідному віці” та закликали до спільної батьківської відповідальності, щоб спрямувати молодих людей до “позитивного погляду на шлюб, народження дітей та сім’ю”.
- Папа Римський Франциск розкритикував подружні пари, у яких немає дітей, проте є домашні улюбленці наголосивши на тому, що зараз важливо мати великі сім’ї на тлі демографічної кризи у світі.
- Згідно з останніми даними, у 2022 році показники народжуваності в Європейському Союзі досягли найнижчого рівня з 1960 року.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.