У Києві Кемерон пообіцяв майже $4 мільярди щорічної військової допомоги Україні

Джерело: Reuters

2 травня, перебуваючи з візитом у Києві, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон пообіцяв три мільярди фунтів стерлінгів ($3,74 мільярда) щорічної військової допомоги Україні “стільки, скільки це буде потрібно”, додавши, що Лондон не заперечує проти використання зброї на території Росії.

Ми надаватимемо три мільярди фунтів стерлінгів щороку стільки, скільки буде необхідно. Ми просто вичерпали все, що могли, щодо надання обладнання, – зазначив він в інтерв’ю Reuters під час візиту до Києва. – Частина цього (обладнання) дійсно прибуває в Україну сьогодні, поки я тут, – додав він.

Кемерон заявив, що Україна має право використовувати зброю, надану Лондоном, для ударів по цілях всередині Росії, і що Київ вирішує, чи робити це.

Україна має це право. Подібно до того, як Росія завдає ударів всередині України, ви цілком можете зрозуміти, чому Україна відчуває потребу у захисті, – зазначив Кемерон біля Михайлівського Золотоверхого собору.

2 травня Кемерон зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та президентом Володимиром Зеленським під час свого другого візиту до Києва на посаді міністра закордонних справ.

Також головний дипломат Великої Британії привітав надання Конгресом США пакету допомоги на 60 мільярдів доларів.

Читайте також: Девід Камерон: «Путін вірить, що може перечекати свою війну в Україні. Він помиляється»

Зауважимо, раніше Девід Кемерон закликав до необхідності “зосередитися на Україні”, попри кризу на Близькому Сході, і попередив, що глава РФ Володимир Путін “повернеться за новими країнами”, якщо його не зупинити.

Також Кемерон поділився своїми враженнями, що події сьогодення нагадують йому 1930-ті роки, перед початком Другої світової війни, однак, російський лідер Володимир Путін грає роль Гітлера. Війна РФ проти України залишається для Кемерона “абсолютним пріоритетом”, наголосив він на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосив про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

Варто також додати, що Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.