У Києві попрощалися з поетом та військовим Максимом Кривцовим, який загинув на фронті

Джерело: Букви

Сьогодні, 11 січня, у Києві попрощалися з українським поетом та військовим Максимом Кривцовим на псевдо “Далі”, який загинув на війні проти російських окупантів.

Церемонія прощання відбулася у Михайлівському Золотоверхому соборі. Близько тисячі осіб прийшли, аби провести в останню путь українського захисника. Серед присутніх на церемонії прощання були військові, рідні та друзі.

Поховають Максима Кривцова у п’ятницю, 12 січня, у Рівному.

Максим Кривцов загинув 7 січня, захищаючи Україну від російських загарбників. Доброволець загинув разом зі своїм котом, якому присвятив вірш.

Український поет, громадський діяч та військовослужбовець ЗСУ Максим Кривцов народився 22 січня 1990 року в Рівному. Закінчив технікум технологій і дизайну міста Рівне за спеціальністю “Виробництво нетканих текстильних матеріалів”.

2014 року закінчив Київський національний університет технологій та дизайну, де вивчав проєктування взуття та шкіряних виробів.

Брав участь у Революції гідності. У 2014 році пішов на фронт добровольцем, учасник АТО. Брав участь у бойових діях у складі 5-го батальйону ДУК “Правий сектор” (2014—2015), згодом – старший кулеметник у Бригаді швидкого реагування Національної гвардії України (2016—2019). Після демобілізації працював контент-менеджером Центру реадаптації та реабілітації учасників АТО та ООС “ЯРМІЗ” та копірайтером Veteran Hub.

З початком повномасштабного російського вторгнення знову вступив до лав Збройних сил України.

Максим писав вірші ще з підліткового віку. Друкувався в збірках із творами інших авторів – “Книга Love 2.0. Любов і війна”, “Там, де вдома: 112 віршів про любов та війну”, “Колискова 21-го століття Vol. 1: що тебе заколисує?”.

2023 року видав авторську збірку поезій “Вірші з бійниці”, яку визнано однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією української міжнародної неурядової організації, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів “ПЕН”.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.