У Києві затримали російського агента, який скоригував ракетний удар по КНУ iм. Шевченка

Джерело: Служба безпеки України

У Києві затримали агента ФСБ, який у 2022 році скерував ворожий ракетний удар на один із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ним виявився 40-річний мешканець столиці.

Слідство встановило, що саме за його координатами росіяни 31 грудня завдали ракетного удару по одному із корпусів університету. Також зловмисник проводив розвідку місць розташування особового складу та техніки ЗСУ в Києві та Житомирській області.

Фото: Служба безпеки України

Виявивши свою відданість окупантам, чоловік наприкінці минулого року оформив статус “волонтера” та виїхав до Росії через треті країни. Під час перетину кордону з РФ він звернувся до ФСБ із пропозицією співпрацювати. Для підтвердження своїх намірів він передав окупантам координати, де, за його словами, розташувався один із підрозділів ЗСУ.

Через декілька днів ЗС РФ здійснили повітряну атаку за цією “локацією”. Чоловіка доставили до Москви, де його підготували до роботи в Україні.

Йому обіцяли російське громадянство та “евакуацію” в разі потреби.

Фото: Служба безпеки України

Зловмисника зараз тримають під вартою. Йому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Чоловіку загрожує довічне ув’язнення за державну зраду в умовах воєнного стану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.