У Київській області уламки збитого дрона впали на лінії електропередач: знеструмлено понад сотню споживачів

Джерело: Міністерство енергетики України

У Міненерго повідомили про ситуацію в енергосистемі України станом на 11 липня. Зокрема завершено ремонт мережевої інфраструктури ТЕС, а через негоду та падіння збитих уламків відбулось знеструмлення споживачів.

Завершено ремонт мережевої інфраструктури ТЕС, що дозволило під’єднати до енергосистеми блок теплової генерації потужністю у 240 МВт.

У відомстві нагадали, що ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної – триває. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.

Також зазначається, що внаслідок негоди та викликаних нею технологічних порушень без світла залишається частина споживачів у Кіровоградській, Сумській, Київській, Черкаській, Чернігівській областях. Загалом знеструмлено 34 населених пункти, переважна більшість із них – на Сумщині.

Окрім цього, через нічну атаку дронів без електроенергії залишились 102 споживачі на Київщині, де через уламки збитого БпЛА було пошкоджено лінії електропередач. Ведуться відновлювальні роботи.

Через російські обстріли знеструмлювалися 8 населених пунктів у Донецькій області. Також залишається без світла частина споживачів у Запорізькій, Херсонській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.

Ремонтні бригади енергетиків працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Триває також фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. У Херсоні без світла залишаються 12,9 тисячі споживачів.

Енергетики працюють над відновленням електропостачання.

На Запорізькій АЕС фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,46 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.

У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.

Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими  з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.