У Латвії таксист шпигував на користь РФ: йому загрожує до десяти років позбавлення волі

Джерело: Служба державної безпеки Латвії 

19 жовтня Служба державної безпеки Латвії звинуватила таксиста у зборі інформації, зокрема про армію і компанії, котрі підтримують Україну, з метою передачі даних до РФ. Громадянина Латвії затримали у середині серпня.

Чоловік постійно спілкувався з членами злочинної організації “Балтійські антифашисти”. Особа надсилала їм інформацію про особовий склад і техніку Збройних сил країн-союзниць, інфраструктуру Ризького порту та аеропорту, нафтові термінали, полігон безпілотників, а також інші стратегічно важливі об’єкти на території Латвії. Також особа передавала інформацію про осіб та компанії в Латвії, які підтримують Україну та протистоять російській агресії.

Отриманню інформації сприяла робота таксиста, що дозволило відносно спокійно перебувати поблизу аеропорту, порту та інших стратегічно важливих об’єктів.

Зазначається, що особа цілеспрямовано збирала та через злочинну організацію передавала спецслужбам держави-агресорки Росії інформацію, яка може бути використана проти інтересів національної безпеки Латвії.

Слідчі виявили 23 випадки шпигунства, що, ймовірно, були скоєні підозрюваним.

17 серпня суд обрав підозрюваному міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

16 жовтня Служба державної безпеки Латвії звернулася до прокуратури з проханням висунути звинувачення проти таксиста.

Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років та пробаційний нагляд на строк до трьох років.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.