У Латвії таксист шпигував на користь РФ: йому загрожує до десяти років позбавлення волі
Джерело: Служба державної безпеки Латвії
19 жовтня Служба державної безпеки Латвії звинуватила таксиста у зборі інформації, зокрема про армію і компанії, котрі підтримують Україну, з метою передачі даних до РФ. Громадянина Латвії затримали у середині серпня.
Чоловік постійно спілкувався з членами злочинної організації “Балтійські антифашисти”. Особа надсилала їм інформацію про особовий склад і техніку Збройних сил країн-союзниць, інфраструктуру Ризького порту та аеропорту, нафтові термінали, полігон безпілотників, а також інші стратегічно важливі об’єкти на території Латвії. Також особа передавала інформацію про осіб та компанії в Латвії, які підтримують Україну та протистоять російській агресії.
Отриманню інформації сприяла робота таксиста, що дозволило відносно спокійно перебувати поблизу аеропорту, порту та інших стратегічно важливих об’єктів.
Зазначається, що особа цілеспрямовано збирала та через злочинну організацію передавала спецслужбам держави-агресорки Росії інформацію, яка може бути використана проти інтересів національної безпеки Латвії.
Слідчі виявили 23 випадки шпигунства, що, ймовірно, були скоєні підозрюваним.
17 серпня суд обрав підозрюваному міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
16 жовтня Служба державної безпеки Латвії звернулася до прокуратури з проханням висунути звинувачення проти таксиста.
Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років та пробаційний нагляд на строк до трьох років.
- Королівська прокуратура Великої Британії висунула звинувачення проти п’яти осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії.
- Директор Федерального бюро розслідувань (ФБР) Крістофер Рей заявив, що кількість російських шпигунів, які працюють у Сполучених Штатах, “все ще занадто велика”, попри спроби “вигнати” їх з країни.
- Громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії.
- 28 серпня прокуратура Швеції висунула звинувачення проти росіянина Сергія Скворцова, у зборі інформації для російської військової розвідувальної служби РФ протягом майже десяти років.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.