У Луганську окупанти засудили австралійця, який захищав Україну, до 13 років ув’язнення

Джерело: “Настоящее Время”
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
Оскар Дженкінс воював на боці України та потрапив у російський полон.
За версією слідства, у в лютому 2024 року Оскар Дженкінс приїхав із Мельбурна до України з метою участі в бойових діях. У Тернополі він підписав контракт із Міністерством оборони України, після чого був відправлений до селища Щурове Краматорського району Донецької області.
“У період з березня по грудень 2024 року Дженкінс брав участь у бойових діях проти російських військовослужбовців, за що щомісяця отримував винагороду у розмірі від 600 до 800 тисяч рублів”, – стверджують у так званій “прокуратурі ЛНР”.
- Суд в Санкт-Петербурзі виніс вирок 22-річному українцю Богдану Богомазову — 19 років ув’язнення. Чоловіка “визнали винним” у шпигунстві та спробі організувати теракт.
- У Ростові-на-Дону винесли вирок п’яти викраденим у Мелітополі українцям — від 11 до 14 років ув’язнення. Контрактника ЗСУ, ветерана АТО трьох цивільних звинуватили у створенні “терористичного підпілля”.
- Суд у Росії виніс вирок штаб-сержанту 22-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України Сергію Єремєєву, визнавши його винним у скоєнні “терористичного акту” на території Коренівського району Курської області.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.