У львівському парку встановили нову скульптуру, яка викликала дискусію в соцмережах

Джерело: Львівська міська рада
У Стрийському парку Львова виставили фігуру скульптора Василя Корчового “Впевнена” . Проте фігура викликала дискусію в соціальних мережах.
Загалом в парку встановлять 8 скульптур, які стоятимуть там до листопада 2024 року.
“Організатори створили динамічний і захоплюючий “Скульптурний маршрут” парком, який дозволить насолодитися красою природи в поєднанні з творчістю українських та закордонних митців”, – зазначили у Львівській міській раді.
Куратор проєкту Павло Гудімов зазначив, що скульптура Василя Корчового “Впевнена” привернула багато уваги.
“Вже в перші хвилини львів’яни проявили таку активність що моя стрічка переповнена фото і постами на тему однієї з них, а саме роботою Василя Корчового Впевнена (на фото). Це так важливо жити в місті і країні де демократичні думки є частиною всіх процесів, зокрема в культурі. Безмежно дякую за кожне слово написане про скульптури, за кожну думку яка збігається чи не збігається з моєю”, – зазначив Гудімов.
Деякі користувачі соціальних мереж висловили свої обурення щодо скульптури. Зокрема фотограф Наталія Вовк написала під дописом Гудімова:
“Більше у світі немає нічого цікавішого? Мало нам того потворного Арбітріуму, ще й іншу дивину підвезли до Львова…. У Стрийський парк! Вісім скульптур – одна одної гірше. І не треба про бодіпозитив штовхати. Це про інше. Сучасне мистецтво? Народ, включайте критичне мислення”.
Рієлтор, член Національної спілки журналістів України Роман Андрусяк у Facebook написав, що “до Львова і далі продовжують звозити усілякий скульптурний непотріб! Отаких 8 скульптур встановлять у Стрийському парку Львова. Напевно, реклама кока-коли, фастфуду і “здорового способу життя”!”
У соцмережі X (колишній Twitter) Павло Гудімов зауважив, що культурі, яка “сидить у бульбашці” варто “виходити назовні”.
“Хвиля гострих обговорень яка піднялась навколо скульптури Василя Корчового «Впевнена» ще раз підтверджує завелику відстань між суспільством і культурою яка сидить в бульбашці. Треба виходити назовні і комунікувати з суспільством. Бо так добра не буде. Зайдіть в Стрийський парк”.
Блогерка Емма Антонюк написала, що обурені скульптурою люди “просто не готові прийняти той факт, що люди можуть бути й такими”.
“Бʼюсь об заклад, обурені користувачі соцмереж, які настрочили тисячі коментів про те, “яка ж огидна нова скульптура” і “о боже це побачать діти”, просто не готові прийняти той факт, що люди можуть бути і такими. Зі складками жиру, так. І вони не мають зникнути. Вони є”, – зазначила Емма.
- В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак знялася для видання VOGUE Україна та розповіла, як пережила булінг та хейт через зовнішність.
- В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Лесю Гасиджак нещодавно зацькували у соцмережі через зовнішність. Вона розповіла про людей, які впізнають її на вулиці й підтримують.
Реалістичні ляльки-немовлята “reborns” стали глобальним феноменом у США: колекціонери витрачають тисячі доларів на розкішні дитячі аксесуари та піклуються про них, ніби це справжні діти.
У Центрі протидії дезінформації наголосили, що Кремль використовує Центральноазійський міжнародний економічний форум у Таджикистані для посилення “мовного” тиску на країни Центральної Азії з метою розмити національну ідентичність народів.
Суддя штату Флорида Робін Розенберг 23 липня відхилила запит Міністерства юстиції США на розкриття додаткових свідчень великого журі, зібраних у межах кримінального розслідування щодо Джеффрі Епштейна.
23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.
Кабінет Міністрів повторно отримав документи Комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки щодо призначення переможця конкурсу Олександра Цивінського.