У львівському парку встановили нову скульптуру, яка викликала дискусію в соцмережах

Джерело: Львівська міська рада
У Стрийському парку Львова виставили фігуру скульптора Василя Корчового “Впевнена” . Проте фігура викликала дискусію в соціальних мережах.
Загалом в парку встановлять 8 скульптур, які стоятимуть там до листопада 2024 року.
“Організатори створили динамічний і захоплюючий “Скульптурний маршрут” парком, який дозволить насолодитися красою природи в поєднанні з творчістю українських та закордонних митців”, – зазначили у Львівській міській раді.
Куратор проєкту Павло Гудімов зазначив, що скульптура Василя Корчового “Впевнена” привернула багато уваги.
“Вже в перші хвилини львів’яни проявили таку активність що моя стрічка переповнена фото і постами на тему однієї з них, а саме роботою Василя Корчового Впевнена (на фото). Це так важливо жити в місті і країні де демократичні думки є частиною всіх процесів, зокрема в культурі. Безмежно дякую за кожне слово написане про скульптури, за кожну думку яка збігається чи не збігається з моєю”, – зазначив Гудімов.
Деякі користувачі соціальних мереж висловили свої обурення щодо скульптури. Зокрема фотограф Наталія Вовк написала під дописом Гудімова:
“Більше у світі немає нічого цікавішого? Мало нам того потворного Арбітріуму, ще й іншу дивину підвезли до Львова…. У Стрийський парк! Вісім скульптур – одна одної гірше. І не треба про бодіпозитив штовхати. Це про інше. Сучасне мистецтво? Народ, включайте критичне мислення”.
Рієлтор, член Національної спілки журналістів України Роман Андрусяк у Facebook написав, що “до Львова і далі продовжують звозити усілякий скульптурний непотріб! Отаких 8 скульптур встановлять у Стрийському парку Львова. Напевно, реклама кока-коли, фастфуду і “здорового способу життя”!”
У соцмережі X (колишній Twitter) Павло Гудімов зауважив, що культурі, яка “сидить у бульбашці” варто “виходити назовні”.
“Хвиля гострих обговорень яка піднялась навколо скульптури Василя Корчового «Впевнена» ще раз підтверджує завелику відстань між суспільством і культурою яка сидить в бульбашці. Треба виходити назовні і комунікувати з суспільством. Бо так добра не буде. Зайдіть в Стрийський парк”.
Блогерка Емма Антонюк написала, що обурені скульптурою люди “просто не готові прийняти той факт, що люди можуть бути й такими”.
“Бʼюсь об заклад, обурені користувачі соцмереж, які настрочили тисячі коментів про те, “яка ж огидна нова скульптура” і “о боже це побачать діти”, просто не готові прийняти той факт, що люди можуть бути і такими. Зі складками жиру, так. І вони не мають зникнути. Вони є”, – зазначила Емма.
- В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак знялася для видання VOGUE Україна та розповіла, як пережила булінг та хейт через зовнішність.
- В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Лесю Гасиджак нещодавно зацькували у соцмережі через зовнішність. Вона розповіла про людей, які впізнають її на вулиці й підтримують.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.