У Литві конфісковуватимуть особисті авто росіян з 11 березня

Джерело: пресслужба литовської митниці

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.

За даними відомства, на території країни досі є особи, які не вжили жодних дій у зв’язку з майбутніми обмеженнями та продовжують їздити на авто, зареєстрованих у РФ. Митниця рекомендувала їм перереєструвати транспортні засоби в Литві або залишити територію ЄС.

З 11 березня особи, які матимуть автомобілі з російськими номерами, будуть вважатися такими, що порушили положення законодавства, і притягуватимуться до відповідальності, передбаченої статтею 515 КУпАП, яка передбачає штраф і конфіскацію автомобіля.

Захід поширюватиметься не лише на росіян, а й на всіх громадян ЄС. Виняток становлять громадяни Російської Федерації, які прямують транзитом в Калінінградську область або з неї на транспортних засобах, зареєстрованих в Росії за спрощеним проїзним документом. Такий транзит через територію Литви не може тривати довше 24 годин. Під час транзиту транспортний засіб повинен супроводжувати його власник. Якщо власника в машині немає, транспортний засіб на територію Литви не пустять.

Зауважимо, з 14 лютого автомобілі з номерами РФ заборонили використовувати у Латвії. У разі порушення транспортний засіб конфіскують та передадуть українським Силам оборони.

Раніше також стало відомо, що поліціянти Латвії накладатимуть штрафи за наклейки на автомобілях “я русский”.

Зауважимо, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров звинуватив країни Євросоюзу у “нацизмі” через заборону на в’їзд автомобілів із російськими номерами.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.