У Литві підготували план евакуації Вільнюса на випадок війни – мер

Джерело: Delfi

2 липня мер Вільнюса Валдас Бенкунскас представив план оборони столиці Литві на випадок війни. Зокрема серед заходів розглядають також евакуацію містян.

Евакуація з міста, за словами мера, здійснюватиметься у шести напрямках дорогами, що ведуть на захід і на південь, все залежить від різних умов, наприклад, від того, чи залишаться в місті мости. Плани евакуації не розголошуватимуть.

У Вільнюсі є 41 сирена для попередження про небезпеку. Їх можуть почути 30% містян. Влітку встановлять ще 52. Восени тестуватимуть нову мережу.

Якщо влада вирішить евакуювати місто, то завдання буде зробити це за 1,5 дня, розповів мер.

Зараз ми підраховуємо пропускну спроможність доріг під час вечірніх піків, коли машин на дорогах найбільше. Треба враховувати наявність річки у місті, водойм із мостами. Чи будуть у нас мости, чи ні. Якщо їх розбомблять, то ними не можна буде їхати, тоді аналізуються інші варіанти, — розповів очільник міста.

Всього підготують щонайменше п’ять сценаріїв евакуації з міста у разі початку бойових дій.

Бенкунскас згадав і про сховища. За нинішніми підрахунками, у столичних сховищах недовгий час можуть знайти укриття 50% мешканців. Але, за словами мера, мета – надати притулок 100% мешканців. Нині влада спілкується з власниками нерухомості, наприклад, торгових центрів, офісів, ведуть інвентаризацію будівель із підземними приміщеннями – підвалами, стоянками для машин, які придатні для використання як притулків.

Підготовлений план з оборони міста, за словами мера, можна розділити на дві частини: допомогу обороні та зміцнення цивільної оборони.

Також план включає зведення нового тренувального комплексу для операторів дронів; заходи щодо підготовки до зустрічі бригади німецьких військових; закупівлю протитанкових надовб (“зубів дракона”), сталевих “їжаків” та бетонних блоків для перекриття доріг. Взяти участь у підготовці оборони міста вже виявили бажання 1900 осіб.

Зауважимо, раніше влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.

5 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.