У Литві посилять охорону кордону: зміцнять низку ділянок й видадуть прикордонникам кулемети

Джерело: Delfi

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Зауважується, що насамперед міністри обговорили комплексні підходи для посилення кордону та зведення відповідних фортифікаційних споруд.

Також очільники відомств мають розглянути як спільними зусиллями можна почати інтенсивніше реалізовувати військові стандарти структур Міністерства внутрішніх справ, які можуть боротися з гібридними загрозами.

Ми складемо план зміцнення нашого кордону в тому чи іншому місці й ухвалимо певні інженерні рішення – додав Кащюнас.

Посилення кордону має забезпечити захист від диверсантів, а також забезпечити захист критично важливих об’єктів інфраструктури.

Зауважимо, 19 січня у міністерстві оборони Естонії повідомили, що Естонія, Латвія та Литва схвалили план будівництва оборонних споруд на своїх кордонах з Росією та Білоруссю.

Міністри оборони трьох країн підписали в Ризі угоду про будівництво “антимобільних оборонних установок у найближчі роки для стримування та, у разі необхідності, захисту від військових загроз”.

Також у Литві вирішили закрити ще два прикордонні переходи із Білоруссю з міркувань безпеки. 21 лютого відповідне рішення ухвалив уряд у Вільнюсі.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.